Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Balinaları Uyarıyor: Fiyattaki Artış Organize Bir FOMO

BTC balinaları, Bitcoin fiyatındaki son artışın sahte ve bir "organize FOMO" olduğuna inanıyor.

Bitcoin BTC Balinaları Uyarıyor Fiyattaki Artış Organize Bir FOMO

BTC balinaları, Bitcoin fiyatındaki son artışın sahte ve bir “organize FOMO” olduğuna inanıyor. Bitcoin son yedi günde neredeyse %30 arttı.

Son zamanlarda Bitcoin fiyatındaki büyük artış, BTC balinaları tarafından sahte olarak kabul edildi. Tanınmış bir Bitcoin balinası potansiyel boğa tükenmesi hakkındaki inancını dile getirdi ve devam eden boğa koşusunun sahte olduğuna söyledi.  JOE007 olarak bilinen Bitcoin balinası Bitfinex’te bilinen en popüler balinalardan biri, ancak Balina her zaman yüksek kâr elde etmesi ile bilinirken son bir aylık dönemde 15.000.000 doların üzerinde zarar etti.

BTC Balinası, Büyük Oyuncuların Küçük Trader’ları Manipüle Ettiğini İddia Ediyor

JOE007, büyük oyuncuların “yarılanma” anlatısını kullanarak küçük trader’ları piyasaya çekmek için manipüle ettiğini iddia etti. Daha önce de başka bir Bitcoin trader’ı, Bitcoin’in zaten fiyatlandırıldığını ve yarılanma olayının bir etki oluşturmayacağını iddia etti. Birçok trader, yarılanmanın Bitcoin’i daha değerli hale getireceğini ve popüler bir fiyat tahmin modeline göre gelecek yıl 100.000 dolarlık bir fiyat hedefine bile varacağını öngörüyor.

Bununla birlikte, bazı trader’lar Bitcoin yarılanmasının çok fazla abartıldığına inanıyorlar. Bitcoin fiyatı, Mart ayında 4.000 dolara kadar düşmüş olmasına rağmen Perşembe günü 9.500 dolar seviyelerine kadar çıktı.

Yarılanma Sonrası Madenci Enflasyonu Bekleniyor

Bitcoin yarılanma etkinliği, Bitcoin üreten topluma kısa vadeli riskler getiriyor. Madenciler, dolar bazlı madencilik ödülleri önümüzdeki ay yarı yarıya azaldığı için ekipmanlarını kapatabilirler. Bu nedenle, işletme maliyetlerini karşılamak için, BTC madencilerinin yeni basılmış kripto para birimini daha yüksek oranlarda satmaları gerekiyor. Mayınlanan her blok için Bitcoin ödülü, gelecek ay yarılanma sonrası 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye inecek. Bazı trader’lar, yarıya inmeden önce 10.000 doların üzerinde bir yukarı yönlü momentum konusunda olumlu düşünüyorlar. Bu eşi benzeri görülmemiş zamanlarda, küresel salgın nedeniyle, fiyatın yarılanmadan sonra nasıl tepki vereceğini tahmin etmek zor.

Salgın devam ettikçe, tüm dünyada görülen ekonomik krizin sonu gelmeyebilir. Ancak, birçok ülke şu anda ticari kısıtlamaları kaldırmaya ve ekonomiyi yeniden canlandırmaya hazırlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner