Yükleniyor...

Bitcoin Test Ediliyor, Düşüş Trendine Girebilir Mi?

Dün Bitcoin (BTC) için oldukça etkileyici bir gündü.

btc test mi ediliyor

Dün Bitcoin (BTC) için oldukça etkileyici bir gündü. Bitcoin nihayet mütevazı denilebilecek yükseliş trendini hızlandırdı ve doğrudan piyasasının zirvesine yükseldi. Burda da esas soru ortaya çıktı: Bitcoin burada reddedilecek ve bu yapının altına geri mi gönderilecek, yoksa bu seviyeyi kırıp yeni bir boğa koşusuna mı gidecek?

Öncelikle 4 saatlik grafiğe bakacak olursak; dün ticaret sırasında paralel kanalın tamamen kırıldığını görebiliriz. Bu kanal bir aydan fazladır Bitcoin’i içeriyordu, şimdi ise üst kısmı yeni bir denemede destek görevi görebilir.

Görsel Kaynakları CryptoGlobe’dan alınmıştır.

Hacim profili de burada kırıldı ve Mart ve Nisan ayının sonlarındaki cansız fiyat hareketine net bir son verdi. Bitcoin kısa vadede oldukça fazla satın alındığı hesaba katıldığında, burada bir geri çekilme bekleyebiliriz.

Günlük hareketle, Bitcoin’in tam olarak alınmadığı takdirde bir sonraki bükülme bölgesini devreye soktuğunu görüyoruz. EMA’lar tamamen geride bırakıldı, bu da dikkatli olmamıza işaret ediyor.

Ayrıca bugün sadece beş saatlik işlemden sonra, bugünkü hacminin dünkü hacmin yarısı olduğunu görebiliriz. Bugün muhtemelen- öyle ya da böyle- ticaret için hareketli bir gün olacak.

Son olarak haftalık grafikte, dünkü fiyat hareketinin en önemli sonucunu görüyoruz: Bitcoin fiyatı bölgesel pazar yapısının sınırı olan 786 fibonacci seviyesini geçti.

Bu seviye halihazırda var. Bu şaşırtıcı değil çünkü yukarıda belirttiğimiz üzere Bitcoin kısa zaman dilimlerinde aşırı alım yapıyor. Ancak bir süre dinlendikten sonra Bitcoin’in bu seviyenin kırılmasını tekrar başlatabileceği ve başarılı olabileceği düşünülebilir.

Eğer öyleyse, kırmızı bölgenin kırılma ihtimali vardır. Bu kırmızı viraj, şu anda büyük bir Bitcoin konsolidasyonu içeren çok yıllı bir düşüş trendini temsil ediyor. Bu kırılırsa, ne olabileceğini söylemek mümkün olmayacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner