Yükleniyor...

Bitmex CEO’su Arthur Hayes: “Bitcoin Fiyat Artışı İçin FED’e Teşekkür Etmeliyiz”

Bazı trader’lar, Bitcoin’in 24 saat içinde yaklaşık %20 artması nedeniyle uzun süredir beklenen ralli başlangıcını kutluyor.

Bitmex CEOsu Arthur Hayes “Bitcoin Fiyat Artışı İçin FED’e Teşekkür Etmeliyiz”

Bazı trader’lar, Bitcoin’in 24 saat içinde yaklaşık %20 artması nedeniyle uzun süredir beklenen ralli başlangıcını kutluyor. Ancak, Arthur Hayes ise ağızların tadını biraz kaçırıyor.

Kripto para borsası BitMEX’in CEO’su ve kurucusu olan Arthur Hayes, ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’a lider kripto kripto para biriminin son nefes kesen fiyat artışı için teşekkür etti.

Bitcoin’i (BTC) Fed Pompaladı

Bay Hayes, Bitcoin’in (BTC) fiyatı 9.500 dolara ulaştığı için Bay Powell’a şükranlarımızı sunmamız gerektiğini tweet’ledi. BitMEX CEO’su, şimdiye kadar Federal Reserve tarafından düzenlenen en üzücü basın konferanslarından birinin potansiyelini de ima ediyor.

ABD Federal Rezervi’nin Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) video toplantısında Başkan Powell, ABD’nin eşi benzeri görülmemiş bir ekonomik durgunluk geçirdiğini vurguladı. FED, ikinci çeyrekte gördüğümüz ekonomik tablonun daha kötüsünü göreceğimizi açıkladı.

Ayrıca, Federal Rezerv gösterge faiz oranını sıfıra yakın seviyelerde tutmaya karar verdi ve ekonomi düzelene kadar sabit tutacağının garantisini verdi. İlave olarak, uyum politikası önlemleri, enflasyon oranı %2’ye ve tam istihdam getirilerine kadar geçerli olacaktır.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Şimdi 10.000 Doları Geçmeye Hazır

Faiz oranlarına ilişkin bu kararın tam olarak beklenmesine rağmen, Bay Hayes, açıklamaların Bitcoin (BTC) fiyatındaki artışa neden olduğuna inanıyor.

BitMEX, üç aktif yeni Bitcoin (BTC) türev sözleşmesi açıkladı. Bitcoin (BTC) için açık bir sözleşme 9.224 dolardan işlem görürken, 26 Haziran ve 25 Eylül 2020 için belirlenen son kullanma tarihleriyle yapılan sözleşmeler daha da etkileyici bir fiyat artışı gösteriyor. Her üç sözleşmeye de önemli ticaret hacmi göstergeleri eşlik ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner