Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Balinalarının Sayısında Artış Meydana Geldi

Bitcoin'in (BTC) yarılanma etkinliğine 3 haftadan daha kısa bir süre kaldı ve kripto piyasalarında yaygın olarak yer alan büyük fiyat artışının beklenmesi, potansiyel olarak lider kripto varlığın balina sayısında da artış meydana getirdi.

bitcoin balinalarin sayısında artis meydana geldi

Bitcoin’in (BTC) yarılanma etkinliğine 3 haftadan daha kısa bir süre kaldı ve kripto piyasalarında yaygın olarak yer alan büyük fiyat artışının beklenmesi, potansiyel olarak lider kripto varlığın balina sayısında da artış meydana getirdi.

Aslında Bitcoin balinalarının sayısı 2017 yılından beri en yüksek sayıya ulaştı diyebiliriz. Bu hareketlilik Bitcoin’in 20.000 dolar seviyesine çıktığı zaman ile oldukça benzerlik gösteriyor.

Bir varlıkta düşüş trendinin yaşandığı süre boyunca, henüz varlıkta fiyatlanma başlamadan önce, balinalar ve akıllı para yatırımcıları, varlığın yeterince düşük olduğu inancı hakim olduğunda birikim yapmaya başlarlar. Son verilere göre de Bitcoin yarılanması öncesi birçok balinanın pozisyon aldığını gözlemlenebiliyoruz.

Bitcoin’in son yarılanmasından sonra gerçekleşen ayı piyasasında yatırımcılar daha büyük pozisyonlar almaya başladı. Bitcoin’in daha önceki yarılanma geçmişlerine baktığımızda, etkinlik sonrası başlayan boğa koşuları, bu sefer de tekrarlanacak umudu ile balinalar birikimlerine devam ediyor.

Her yarılanma sonra Bitcoin madencilerine verilen blok ödülü yarıya iner ve piyasalara karşı arz düştüğü için sonunda fiyat kazancına yol açan arz ve talep dengesizliği meydana gelir.

Bununla birlikte mevcut düşüşler, birçok kripto yatırımcısının, özellikle de koronavirüs salgını ve yaklaşan durgunluk içinde daha derin bir düşüşten korkmasına neden oldu. Bu durumu göz önüne alan yatırımcılar da Bitcoin’i daha düşük seviyelerden almak için beklemedeler. Ancak bu onlar için bir fırsatın kaçması anlamına da gelebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner