Yükleniyor...

Kaç Bitcoin’e Sahip Olmak Sizi Bir Balina Yapabilir? İşte Cevabı

Blockstream CEO'su Adam Back'e göre, 100 Bitcoin'e sahip olmak sizi bir Bitcoin balinası yapmak için yeterlidir.

btc whales

Blockstream CEO’su Adam Back’e göre, 100 Bitcoin’e sahip olmak sizi bir Bitcoin balinası yapmak için yeterlidir.

Bitcoin öncülerinden biri olan, hatta Satoshi’nin ünlü ‘Whitepaper’ında kendine yer bulan Back, bunun koin başına 10 bin dolarla şaşırtıcı bir değer olduğunu söyledi.

Balina Sayısı Giderek Artıyor

Bitcoin balinalarının sayısı, 10 Nisan’da iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu sayı yeni bir birikim aşamasının habercisi gibi görünüyor.

Aslında en az 1.000 BTC’ye sahip olan balinalar, Bitcoin’in toplam arzının %42’den fazlasını kontrol ediyor. Bu oran özellikle Aralık 2017 zirvesine göre %4 daha yüksek olarak görülüyor. Bu durum birçok perakende yatırımcının kazadan sonra gemiyi terk etmesi olarak açıklanıyor.

Yine de servet eşitsizliği söz konusu olduğunda Bitcoin, diğerlerine kıyasla iyi bile denilebilir. Örneğin Stellar ve Ripple’ın adreslerinin %80’inden fazlası büyük şirketler tarafından tutuluyor.

Daha Küçük Hesaplar Yükselişte

Balinaların baskınlığına (ve kaçınılmaz merkezileşme endişelerine) rağmen, son zamanlarda daha küçük Bitcoin adreslerinin sayısı da giderek artmaktadır.

Bugün bildirildiği üzere, en az 1 BTC tutan cüzdan sayısı son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner