Yükleniyor...

Bloomberg’e Göre Bitcoin 2017’deki Gibi Bir Boğa Koşusuna Hazırlanıyor

Bloomberg'den yayınlanan yakın tarihli bir habere göre, Bitcoin'in şu sıralar boğa koşusuna hazırlanıyor olabileceği belirtildi.

btc bull

Bloomberg’den yayınlanan yakın tarihli bir habere göre, Bitcoin’in şu sıralar boğa koşusuna hazırlanıyor olabileceği belirtildi.

Bloomberg’den yayınlanan raporun ismi bile -Bitcoin Olgunlaşma Sıçraması- boğayı andırıyor. Rapor Bitcoin pazarının birçok açıdan olgunlaştığını belirtirken bunun da bir boğa koşusuna zemin hazırladığını belirtiyor. Raporda ayrıca, “Eğer tarih tekerrür ederse Bitcoin’in tekrar boğa koşusuna gireceği” bildiriliyor.

Bitcoin Dijital Altın Olma Yolunda 

Bloomberg ayrıca Bitcoin ve altının Covid-19 pandemisinden, diğer varlıkların aksine bir güvenli sığınak olarak karlı çıkacağını vurguluyor.

Ayrıca Bitcoin’in altınla olan ilişkisinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldiği de gözlemleniyor: “Bu yıl Bitcoin’in riskli spekülatif bir varlıktan, kripto pazarının altını olmaya doğru geçişi gözlenecektir.”

Rapor, 2020’nin Bitcoin’in dijital altın haline geleceği yıl olacağı söylemini yineliyor:

“Bu yıl, Bitcoin’in altın gibi yarı para birimine geçişi için önemli bir test olacak ve bunun gerçekleşmesi bekleniyor.”

Vadeli İşlemler, Bitcoin’in Boğa Koşusunu Yumuşattı

Bloomberg raporuna göre, Bitcoin vadeli işlemlerinin başlangıcı “şiddetli Bitcoin boğa piyasasını” yumuşattı. Rapor şöyle devam ediyor:

“Borsa piyasalarındaki sertleşmeye rağmen vadeli işlemlere olan ilginin artması, oynaklığın azalması ve göreceli performans düşüklüğü; Bitcoin’in spekülatif bir kripto varlığından dijital bir altın olmaya doğru gittiğini gösteriyor.”

Rapor, Bitcoin volatilitesinin azalmaya devam edebileceğini söylüyor. Bu ise Ekim 2015’teki tüm zamanların en düşük oynaklığının “boğa piyasasının başlangıcına işaret ettiği”nden önemli bir indikatör olarak görülüyor.

Bazı Metriklere Göre Bitcoin’in Değeri Olduğundan Daha Düşük Görünüyor

Bloomberg raporunda, Bitcoin’in bazı önemli göstergelere göre olduğundan değersiz görüldüğü belirtiliyor. Örneğin, 2 Nisan’daki göstergelerden biri gerçek değerin 6.600 dolar değil 9.000 dolar olduğuna işaret etti. Ayrıca, bu metriklerin Bitcoin’in dijital altına geçişini desteklediğini belirtiyor:

“Birçok gösterge Bitcoin’in altının dijital versiyonuna geçişini destekliyor”.

Dünyadaki merkez bankaları ekonomiye trilyonlarca dolar döktüğünde 2020, Bitcoin’in dijital ekonomi için yeni dijital altın haline geldiği yıl olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner