Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) Bu Anahtar Seviyeyi Geçmesi Oldukça Önemli

Ethereum (ETH) ve diğer kripto varlıklar, Bitcoin'in (BTC) 7.

ethereumun bu anahtar seviyeyi gecmesi oldukca onemli

Ethereum (ETH) ve diğer kripto varlıklar, Bitcoin’in (BTC) 7.000 dolar seviyesini aşması ile birlikte, sağlam bir yükseliş çizgisi yakaladılar ve ETH ve diğer akranlarının çoğu dikkate değer kazançlar elde etti.

Bu yeni momentum, kripto varlıklar için bazı riskler içeriyor. Daha önce yer alan direnç seviyelerinin tekrar test edilmesi, kripto varlıklar için bir düşüşe de yol açabilir.

Yazım sırası 182 dolar seviyesinden işlem gören Ethereum, günlük 171 dolar en düşük seviyesinden önemli bir tırmanışa imza attı. Bu hareket tabi ki öncelikle Bitcoin’in 7.000 dolar konumunu yakalaması ile ortaya çıktı ve hem Bitcoin’in hem diğer tüm büyük altcoinlerin  yakın zamanda kurulan direnç seviyelerini tekrar test etmeleri gerekiyor.

Ethereum söz konusu olduğunda ise, bu yatay direnç 182-184 dolar seviyesi arasında yer alıyor. En büyük ikinci kripto varlığın bu seviyelerden kesin bir red alması durumunda, ani düşüşü kaçınılmaz olacaktır. Kripto varlık analistlerine göre, önümüzdeki gün ve haftalarda Ethereum’u düşürebilecek bir diğer önemli faktör ise, geçen hafta boyunca oluşturduğu azalan trend çizgisi.

Bitcoin, 7.000 dolar altında kurduğu direnci geçmediği sürece, Ethereum’un bu seviyeleri kırmak için girdiği mücadelenin devam etmesi muhtemeldir. Buradaki satış baskısı muhtemel bir selloff’u tetikleyebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner