Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Balinasından Dikkat Çeken 484.7 Milyon Dolarlık İşlemler Zinciri

Bitcoin (BTC) balina hareketlerini izleyen Twitter'daki Whale Alert hesabı, bugün 143.

Bitcoin BTC Balinasından Kuşku Uyandıran 4847 Milyon Dolarlık Transferler

Bitcoin (BTC) balina hareketlerini izleyen Twitter’daki Whale Alert hesabı, bugün 143.556 BTC’nin hareket ettiği konusunda alarm verdi. Özellikle Golden Cross oluşumunun ardından yaşanan bu hareketlilik, BTC’ye olan ilginin arttığının bir göstergesi olarak değerlendirilirken, transferi gerçekleştiren balinanın kar almak ve anlık satış yapabilmek için hazırlık yaptığı iddia edildi.

“484.7 Milyon Dolarlık İşlemler Zinciri”

Bitcoin ve kripto para birimlerinin hayatımızdaki birçok şeyi değiştirdiği herkesçe bilinirken, bu değişikliklerden en önemlisi şüphesiz düşük ücretli transferlere olanak sağlıyor olmalı. Bugün her birinde 47.852 BTC’nin taşındığı üç devasa işlem gerçekleştirildi.

Öte yandan Bitcoin balinasının gerçekleştirdiği işlemler kafaları karıştırdı. Önce Bittrex’teki cüzdanından bilinmeyen bir cüzdana 484.7 milyon dolar değerindeki 47.852 Bitcoin’i (BTC) taşıyan balina, ardından bu BTC’leri bilinmeyen bir başka cüzdana aktardı. Balina üçüncü ve son işlemde ise söz konusu BTC’leri geri Bittrex’e taşıdı.

Balinanın şüpheli hareketleri piyasada dump söylentilerine neden oldu. Balinanın fonları saklamaktan neden vazgeçtiği ya da neden sıcak cüzdanına geri taşıdığı ise şimdilik bilinmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner