Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Yarılanma Henüz Fiyatlanmadı İddiası

Ödüllendirme platformu Lolli CEO'su Alex Adelman, çok az kişinin Bitcoin'i anladığını ve yarılanma ile en büyük kripto paranın çok daha fazla yükselebileceğini söyledi.

Lolli CEOsu Alex Adelman Bitcoin BTC Halving Fiyatlanmadı Kurumsal Yatırımcılar Tetikte

Ödüllendirme platformu Lolli CEO’su Alex Adelman, çok az kişinin Bitcoin’i anladığını ve yarılanma ile en büyük kripto paranın çok daha fazla yükselebileceğini söyledi.

“Yarılanma Henüz Fiyatlanmadı”

Adelman yakın zaman önce CNN’den Julia Chatterley ile yaptığı röportajda, yaklaşan Bitcoin yarılanma (halving) etkinliğinin henüz fiyatlanmadığını iddia etti.

Adelman, Bitcoin’in dünyanın toplam nüfusun sadece küçük bir yüzdesine ulaştığını ve insanların hala onu anlayamadığını belirtti. Adelman’la aynı görüşü paylaşan Fundstrat kurucu ortağı Tom Lee de yakın zaman önce kripto para biriminin kullanıcı sayısının ikiye katlanması durumunda fiyatının hiç de beklenmeyen seviyelere ulaşabileceğini söyledi.

Kurumsal Yatırımcılar Bekliyor

Adelman’a göre, büyük kurumlar hala bekle ve gör modunda. Dolayısıyla Bitcoin’de henüz kurumsal yatırımcı etkisi tam oalrak görülebilmiş değil. Lolli CEO’su bu durumu şöyle açıklıyor:

Milyar dolarlık hedge fonları olan kurumsal taraftaki arkadaşlarımla konuştuğumda hala beklediklerini söylüyorlar. Bence yarılanma henüz fiyatlanmadı.

Ayrıca yaklaşan yarılanmayı önemli hale getiren bir diğer sebep ise 2017’deki tarihi boğa koşusunun katalizörü olduğunu düşünülen bir önceki yarılanma.

Yarılanma Etkisi

Adelman’a göre 2024’te gerçekleşecek dördüncü yarılanma çok daha etkili olabilir. Bununla birlikte, bu yılki yarılanmanın hala büyük ölçüde yukarı yönlü hareket potansiyeli var. Peter Brandt ve PLanB gibi önemli isimler de yaklaşan yarılanmanın etkisiyle fiyatların bu yıl 100.000 dolara kadar çıkabileceğini düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner