Yükleniyor...

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla’dan Önemli “Bitcoin” Açıklaması

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla, gündeme ilişkin konularda ve geleceğe dönük planları hakkında açıklamalarda bulundu.

Borsa İstanbul Bitcoin

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla, gündeme ilişkin konularda ve geleceğe dönük planları hakkında açıklamalarda bulundu. Borsa İstanbul’un halka arzı için yıl bitmeden hazır olacaklarını söyleyen Atilla, Mayıs ayında borsadan iki sıfır atmayı planladıklarını ifade etti.

Endeksten iki sıfır atılması ile endeksin 1200’lere geleceğini ve enflasyonist piyasa algısının sona ereceğini söyleyen Atilla, borsanın halka arzı konusunda da çalıştıklarını ve yıl sonuna kadar hazır hale geleceklerini ifade etti.

Akşam seansın uygulaması hakkında da değerlendirmede bulunan Atilla, akşam seansında ortalama 200 milyon TL işlem geçtiğini, gidişattan memnun olduklarını belirtti. Borsa İstanbul’u Finans Merkezi’ne taşıma niyetleri olduğunu ve taşınmanın 2022, 2023’ü bulacağının altını çizdi.

“Vadeli İşlemlerde Düşünülebilir”

Atilla’nın yanıt verdiği sorulardan birisi de Bitcoin’in borsada alınıp satılması konusuydu. Bunun yakın zamanda mümkün olmadığını söyleyen Atilla, vadeli işlemlerde düşünülebileceğini belirterek tarihi bir açıklamada bulunmuş oldu.

Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri halihazırda dünyanın birçok borsasında listeleniyor. Atilla’nın açıklamaları da Borsa İstanbul’un yakında bu borsalardan biri olabileceğini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner