Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yeniden 10.000 Doların Üzerine Çıktı! Peki Altcoin’ler ve Boğa Sezonu Ne Durumda?

Bitcoin’in (BTC) 10.

bitcoin btc 4

Bitcoin’in (BTC) 10.000 doların altında işlem görmesi şüphesiz yükseliş söylemlerini gölgeliyordu ki en büyük kripto para dün akşam saatlerinde yeniden 10.000 doların üzerine çıkmayı başardı ve yazım sırasında 10.100 dolardan işlem görüyor.

Yatırımcılar şimdi yaklaşan halving (yarılanma) ile yeni zirvelerin görülmesini bekliyorlar.

Bitcoin (BTC) Golden Cross Etkisi İle Yükseliyor

Yaklaşan yarılanma ile Bitcoin yükseliş için olumlu bir eğilim gösteriyor. Ayrıca Bitcoin grafiğinde golden cross’un oluşması 10.000 doların altında işlem gören BTC’nin yatırım için  cazip görünmesine sebep old ve yatırımcı ilgisinin artmasıyla fiyat yükseldi. Yarılanma sonrası daha da değerlenmesi beklenen varlığın güvenli liman olarak yerini sağlamlaştırması bekleniyor.

Son yarılanmadan önce, BTC/USD grafiğinde golden cross oluşumu görüldü. Daha önceki deneyimleri ile bu boğa oluşumun etkilerini bilen trader’lar Bitcoin fiyatının tekrar 10.000 doların üzerine çıkacağını söyleme başladılar.

Bitcoin hala tam olarak boğa trendinde olmayabilir, ancak yatırımcı hissi şu anda eğilimi bu yöne itiyor. Analistler, yarılanmaya kadar bir ralli olacağı, ardından geri çekilme yaşanacağı ve toparlanmanın ardından asıl rallinin başlayacağını düşünüyorlar.

Bitcoin (BTC) Bir Daha 10.000 Doların Altına Düşmeyebilir

Birçok kripto para analisti, BTC fiyatını bir daha asla 10.000 doların altında görmeyeceğimiz yönündeki beyanlarıyla dikkat çekiyorlar.

Her dört yılda bir gerçekleşen yarılanma sebebiyle deflasyonist  olarak adlandırılan Bitcoin, sınırlı arz ve yeni BTC üretiminin miktarının de düşmesiyle daha az bulunan bir varlık haline geliyor. Bu durum fiyatların yükselmesine sebep oluyor. BTC fiyatı yükseldikçe, Bitcoin’in fiyatı ile yüksek oranda korele olan altcoin’lerin fiyatı da yükseliyor. Bundan dolayı önümüzdeki günlerde uzun zamandır beklenen altcoin sezonuna hızlı bir giriş yapılması bekleniyor.

Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin son birkaç hafta içinde yüksek oranda düşmüş olmasıyla birçok trader’ın altcoin’lere olan ilgisinin arttığı görülüyor. Öyle ki altcoin’lerin birçoğu bu yıl Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Akıllı para hem Bitcoin hem de altcoin’de sessizce pozisyon alırken beklenen düzeltme ile fiyatlar aniden düştü. Fakat ana akım medyanın da boğa koşusu ateşini yaktığı, bu yönde haberler servis etmeye başladığı görülüyor. Bitcoin ve altcoin’lere meraklı yeni yatırımcılar ile kurumsal yatırımcıların çok yakında piyasaya girmesiyle yeni zirvelerin görülmesi sürpriz olmayacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner