Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Bir Devrimdir!

Kripto paralarla ilgili hala ulusal ve uluslararası bazı tarafların var olan olumsuz ve karamsar bakış açılarını büyük bir hayretle okumaya devam ediyorum.

Bitcoin BTC Bir Devrimdir

Kripto paralarla ilgili hala ulusal ve uluslararası bazı tarafların var olan olumsuz ve karamsar bakış açılarını büyük bir hayretle okumaya devam ediyorum. Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerin dijital varlık olarak yer aldıkları bu kurtlar sofrasında kapladıkları yer, çoğu tüzel ve bireysel kişiyi oldukça rahatsız ediyor. Sırf bu durum bile Bitcoin ve altcoin’lerin ne kadar büyük bir başarıya ulaştıklarının sizce de ispatı değil midir?

Teknik analizi yok sayan, ülkelerin Bitcoin ve altcoin’ler için attıkları çoğu adımı görmezden gelen, Bitcoin ve altcoin’lerin yakaladığı her başarıdan korkan bu kesim algı operasyonlarına her kulvarda devam ediyor.

Blockchain Gerçeği

Tabi ki Bitcoin ve altcoin’lerin başarısının altında yatan asıl sır elbette Blockchain teknolojisi. Bu teknolojinin geleceğin teknolojisi olduğunun, geleceği bugünden itibaren değiştirdiğinin herkes farkında. Bugün dünya bankasından ulusal bankalara kadar hemen hemen dünyadaki her bankanın bir Blockchain geliştirici ekip kurduğunu, mevcut ekipleriyle dijital varlıkların sistemlerine entegre olması dahilinde kar paylarını nasıl en yukarda tutacaklarını devamlı araştırdıklarını, kaçınılmaz sondan hiç bahsetmemelerine rağmen olası bir bilinçlenme durumunda kaçmaya değil bu teknolojiyi kullanan ilklerden olmak için çalıştıklarını sanırım sizlerde biliyor ve izliyorsunuz.

Savaşlar Cephede Kazanılır

Blockchain 2.0 olarak bilinen Ethereum’un smart contract’ları yani akıllı sözleşmeleri ile varlıkları göz ardı edilemez olan altcoin’ler diğer kulvarlara da öncü olduklarını zamanla öğrendiler. Bugün gelinen noktada var olan Blockchain ağları ile farklı sektörlere de hizmet etmeyi amaçlayan bir çok firma karlarına kar katmaya devam ediyor. Dünyada var olan bu geçişi kabul edemeyenler, kitlenin uyanmasını istemeyenler oldukça fazla. En basit örekle bugün suyla çalışan araba üretmiş piyasaya sunmuş olsanız diğer otomobil firmaları siz ve firmanız için neler planlar? Bitcoin ve altcoin’lerin  yapmış oldukları bu teknolojik evrim ve vermiş oldukları bu savaş tüm dünyadaki cepheleriyle zafer kazanmaya devam ediyor.

2008 den beri var olan ve adını 2009 ve sonrasında Bitcoin ile duyuran bu teknoloji bugün geldiğimiz on bir yıllık varlığında rüştünü fazlasıyla ispatlamış olsa gerek. Bitcoin bir balon mudur sorusu bana göre olmasa da kimilerine göre hala tartışılabilir durumda. Neredeyse artık cebimizde nakit para taşımadığımız, çok değil on yıl önce varlığı tartışılan hatta kabul görmeyen kredi kartları bugün hepimizin cüzdanlarında birden fazla adet bulunmakta. Örnekler elbette çoğaltılabilir. Bitcoin ve altcoin’ler geleceğin hayatını bize bugünden yaşatan öncülerdir.

 Yadsınamaz olan gerçek şudur ki Bitcoin bir devrimdir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner