Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), BitMEX Sayesinde Dogecoin’den (DOGE) Önce Ay’a Ulaşacak

Bitcoin, ay yarışını kazanıyor gibi görünüyor.

bitcoin ay bitmex

Bitcoin, ay yarışını kazanıyor gibi görünüyor.

Kripto para türevleri borsası BitMEX, Pittsburgh merkezli Astrobotic Technology’nin dördüncü çeyrekte Bitcoin’i gerçekten Ay’a göndereceğini duyurdu. Şirket, 1 BTC (baskı sırasında 36.400 dolar) içeren bir Bitcoin adresini kapsayacak, müdaheleye karşı dayanıklı bir holograma sahip fiziksel bir kripto para basacak.

Kripto para, oluşturulacağı andaki Bitcoin fiyatını, BitMEX’in logosunu ve görevin adını gösterecek.

BitMEX CEO’su Alex Höptner, Astrobotic’in gelecekteki Ay’a inişinin bir parçası olmanın “son derece heyecan verici” olduğunu söylüyor:

“Benim günlük işim, fiat para birimlerinin ötesinde kripto para potansiyelini keşfetmeye yardımcı olmak, bu yüzden dünyanın ötesinde uzayın varlığını keşfetme projesinin bir parçası olmak son derece heyecan verici. Ay’a giden tüm Bitcoin konuşmaları için bunu yapacağız. Astrobotic’in ticari iniş aracını Ay’a yerleştirme girişimini desteklemekten daha mutlu olamazdık.”

Bu arada SpaceX Dogecoin’i 2022’de Ay’a gönderecek, yani Bitcoin’in oraya DOGE’dan önce ulaşacağını belirtmekte fayda var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner