Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Boğa Koşusunu İşaret Eden 3 Ana Etmen

Bu hafta Bitcoin 7 bin doların üzerine yaklaşarak, boğa ve ayı savaşlarını perçinliyor.

bitcoin boğa koşusu 3 ana etmen

Bu hafta Bitcoin 7 bin doların üzerine yaklaşarak, boğa ve ayı savaşlarını perçinliyor. Uzun vadeli trend çizgileri güçlü bir destek gibi duruyor ancak bir sonraki boğa koşusunun yakın olmasının tek nedeni bu değil. Gelin boğa koşusunu hazırlayan 3 etmene birlikte bakalım.

1. Bitcoin İçin Büyük Destek Tutarı

Büyük hafta ortası artışından bu yana, Bitcoin büyük resim için çok önemli olan 7 bin dolar sınırını aştı. Geçtiğimiz 24 saat içinde BTC, 7 bin 150 dolarlık alanda istikrarlı bir zemin buldu ve orada konsolide olmaya devam etti. NewsBTC tarafından  bildirildiği üzere, 6 bin 500 dolarlık bölge kilit bir nokta oldu. Peter Brandt ve Adamant Capital’in kurucu ortağı Tuur Demeester gibi sektör analistleri bu önemli noktayı kabul etti.

2. Kurumsal İlginin Artışı

Vadeli işlem sözleşmeleri, kurumsal ilgide büyük bir artışa işaret eden rekor seviyelerde işlem görüyor. Dün Bakkt, 6 bin 200’den fazla sözleşmenin satıldığı Bitcoin vadeli işlemler için yeni bir rekor kırdı. Bu, Bitcoin girişinde büyük bir artış yaşanmasını sağladı. BTC şimdi büyük oyuncuların radarında. Fidelity ve TD Ameritrade gibi diğer kurumsal ürün sağlayıcıları, Bitcoin’in kendisini bir makro varlık olarak konumlandırmasıyla ilgili olarak dikkat çekiyor.

Vadeli işlem ve opsiyonlar, özellikle nakit olarak ödenmiş olanlar, BTC fiyatlarını mutlaka arttırmaz ancak kripto varlıklara yönelik farkındalığı arttırır.

3. Yarılanma ve FOMO

Bitcoin fiyatlarını tekrar zirveye çıkarmak için yarılanmadan daha iyi bir seçenek yok. Bilindiği üzere bu daha önce iki kez yaşandı ve tarihin  tekerrür etmeyeceğini söyleyeceğimiz bir kantımız yok. Bununla beraber sadece 146 gün sürecek olan FOMO (Fear of missing out/Fırsatı kaçırma korkusu), 2020’ye girdiğimizde başlayacak gibi duruyor. FOMO ile beraber birçok yatırımcı Bitcoin’e yatırım yapabilir ve bu da fiyatların yükselmesini sağlayabilir.

Gelecek yıl BTC fiyatı için grafik ve tahminlerin sonu yok ve çoğu yarılanmada sonra Bitcoin’in daha büyük bir harekete başlayacağını işaret ediyor. Yeni boğa piyasası köşede olabilir, Bitcoin’in tek yapması gereken bu yılın geri kalanında 6 bin 500 doların üzerinde kalmak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner