Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Boğa Koşusunun Daha Yeni Başladığını Gösteren Dikkat Çeken Grafik

Kripto analitik şirketi Glassnode tarafından paylaşılan bir grafiğe göre, Bitcoin'in gerçekleşmemiş karları sağlıklı bir seviyede kalmaya devam ediyor.

Bitcoin Boğa Koşusu

Kripto analitik şirketi Glassnode tarafından paylaşılan bir grafiğe göre, Bitcoin’in gerçekleşmemiş karları sağlıklı bir seviyede kalmaya devam ediyor. Firmaya göre bu, beklenen boğa koşusunun hala ilk aşamalarında olunduğu anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin 10.600 doların üzerine çıkmadan önce gemiden atlayan yatırımcılar kazanan taraf oldular ve en büyük kripto para yıllık zirvesinin ardından 8.500 dolara kadar geriledi. Bitcoin’in aşağı yönlü fiyat hareketi küresel hisse senetleriyle birlikte gelirken, kripto para birimi sadece bir hafta içinde yüzde 14 değer kaybetti. Ancak Glassnode, Haziran 2019’da ve elbette Aralık 2017 ve önceki zirvelere kıyasla nispeten az miktarda yatırımcının karda olduğunu bildiriyor.

Firma, Bitcoin yatırımcılarının gerçekleşmemiş USD karlarını, cari fiyat ile dolaşımdaki her bir kripto para biriminin gerçek fiyatı arasındaki farkı saptayarak hesaplıyor.

Bekle-Gör Yaklaşımı

Glassnode’un paylaştığı grafiğin yanı sıra, Bitcoin boğa koşusunun yeni başladığına dair bir başka işaret ise borsalardaki mevduat miktarında önemli değişiklik olmaması.

Bitcoin, önceki yarılanmaların ikisinden sonra devasa kazançlar kaydetti. Bununla birlikte, topluluktaki birçok isim üçüncü yarılanmanın fiyatlandırıldığına inanıyor ve bu yarılanma konusunda hala çok fazla belirsizlik var. Bu nedenle, yatırımcılar kısa süre içinde gerçekleşecek olan bir sonraki yarılanmaya kadar nakit çıkışı yapmayarak bekle-gör yaklaşımıyla hareket ederek doğru zamanı bekliyorlar gibi görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x