Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Ne Bekleniyor? Uzmanların Görüşleri

Bitcoin blok ödülü yarılanmasında yaklaşık iki ay gibi bir süre kaldı ve en büyük kripto para 8 bin 900 dolar seviyesinin altında işlem görüyor.

BTC Bitcoin Fiyatı

Bitcoin blok ödülü yarılanmasında yaklaşık iki ay gibi bir süre kaldı ve en büyük kripto para 8 bin 900 dolar seviyesinin altında işlem görüyor. Koronavirüs salgınından dolayı birçok küresel borsaların ağır kayıp verdiğine tanık olurken, yatırımcıların Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto parlara yöneleceğine inanılıyor.

Kripto para trader’ları Bitcoin’in kısa vadede yükselmesini beklerken, yarım asırlık derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings bir sonraki Bitcoin boğa koşusu için olası bir başlangıç tarihi öngörüsünde bulundu.

Hollandalı kripto para analist Michael van de Poppe, kısa vadeli Bitcoin fiyatı tahminini paylaştı ve en büyük kripto paranın 8 bin 700 doları yeniden test edeceğini söyledi. Analist, en büyük kripto paranın bu seviyenin üzerinde tutunmayı başarması durumunda 9 bin 150 dolara doğru daha büyük bir hareket yapmasının muhtemel olduğunu ifade etti. Öte yandan analist, düşüş yaşanması konusunda da yatırımcıları uyardı.

Bir başka kripto para trader’ı ‘JOKER’, paylaştığı grafikte geçici bir dip formasyonu oluşumuna dikkat çekti. Trader, 1 saatlik mumun 9 bin dolar seviyesinin üzerine çıkması durumunda Bitcoin fiyatının 9 bin 300 dolara ve ardından 9 bin 800 dolara kadar yükselebileceğini söyledi.

 

Bugün sabah saatlerinde Avustralya Merkez Bankası’nın koronavirüs salgını nedeniyle faiz oranları yüzde 0,5 gibi düşük bir seviyeye indirdiği bildirildi. Kripto paralarla ilgili YouTube paylaşımları yapan IvanOnTech, koronavirüs salgınının ülkelerin ekonomileri üzerindeki son derece olumsuz etkisinden Bitcoin’in faydalanacağı görüşünde.

Yarım asırlık bir derecelendirme kuruluşu olan Weiss Crypto Ratings, Mart ayının ortasına kadar önemli diplerin görülebileceğini, bu aşamadan sonra Bitcoin için başka bir büyük boğa koşusunun başlayacağını bildirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner