Yükleniyor...

Dünya Genelindeki Kripto Para ATM’lerinin Sayısı 7.000’i Geçti

Dünya genelindeki kripto para ATM'lerinin sayısı 7 binin üzerine çıktı.

Kripto Para ATM

Dünya genelindeki kripto para ATM’lerinin sayısı 7 binin üzerine çıktı. Yazım sırasında CoinATMRadar, dünya genelinde 75 ülkede 7 bin 14 kripto para ATM’sinin bulunduğunu bildiriyor. Kripto para ATM’leri Kasım 2019’da 6 bin dönüm noktasını ulaşmıştı.

Söz konusu ATM’ler Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Dash (DASH) ve Litecoin (LTC) gibi kripto varlıklar da dahil olmak üzere Bitcoin (BTC) dışındaki dijital para birimleri için de destek sunan ATM’lerden oluşuyor.

Dünya, ilk Bitcoin ATM’sini 2013 yılında gördü. İlk ATM Robocoin adlı bir şirket tarafından bir Vancouver kafesine yerleştirildi. Müşterilerin nakit ile Bitcoin almalarını veya tam tersi şekilde Bitcoin ile nakit almalarına izin veren ATM, lansman gününde 10 bin dolarlık işlem hacmini gördü.

Şu anda dünya genelinde kripto para ATM’leri için 42 farklı üretici bulunuyor. CoinATMRadar verilerine göre, yalnızca iki konumda Robocoin ATM’leri bulunuyor. Genesis Coin 2.348 lokasyondaki ATM’leri ile sektörün lideri konumda. CoinATMRadar’ın son yedi güne ait verilerine göre, dünya genelinde günlük 11.7 kripto para ATM’si kullanıma sunuluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner