Yükleniyor...

Bitcoin, Küresel Borsalar ve Altın: Hepsi Birlikte Düşüyor

Küresel borsalar, dünya genelindeki ekonomik durgunluktan sonra ki en kötü haftasını geçirdi ve yavaş yavaş toparlanma aşamasına geçti.

Ekran Resmi 2020 03 03 19.05.44

Küresel borsalar, dünya genelindeki ekonomik durgunluktan sonra ki en kötü haftasını geçirdi ve yavaş yavaş toparlanma aşamasına geçti. Küresel borsalarla birlikte Bitcoin (BTC) ve altın da düşüş trendine girdi.

Daha önceleri birbirlerinden tamamen ilişkisiz şekilde hareket eden bu varlıkların birlikte düşüşe geçmesi küresel ekonomik çöküşe dair bir işaret niteliği taşıyor olabilir.

Küresel piyasalar özellikle koronavirüsü salgınının etkisi ile son on yılın en kötü zamanlarını geçiriyor. Virüs hızla yayılırken hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Uzmanlara göre sıcaklıkların artması ile birlikte virüsün yayılma hızı yavaşlayacak.

Sadece bir hafta içerisinde Dow Jones, NASDAQ ve S&P 500 ve birçok küresel borsadan toplamda 6 trilyon dolardan fazla para çıkışı oldu. Bu rakam 2008 yılında yaşanan krizden sonra ki en büyük rakam.

Ekonomik sıkıntı dönemlerinde genellikle en iyi performans gösteren altının onsu 1.690 dolar seviyesinden 1.550 dolar seviyesine kadar geriledi. Altın özellikle geleneksel yatırımcılar için bir kaçış noktası ve güvenli liman olarak kabul ediliyor. Bitcoin’de aynı şekilde birçok yatırımcı için güvenli liman olarak görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner