Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Boğa Koşusunun Devam Edebilmesi için Bu Anahtar Seviyelere Dikkat

Bitcoin'in (BTC) fiyatı bu hafta 9.

Bitcoin Boğa Piyasası

Bitcoin’in (BTC) fiyatı bu hafta 9.500 dolar seviyesinin altına düştü ve ciddi bir gerileme yaşandı. Şimdi ise lider kripto paranın 8.000 dolar seviyesine düşmemesi için bazı direnç seviyelerinin kırılması ya da destek seviyelerinin üzerinde tutunulması gerekiyor.

Bu noktada çeşitli fiyat seviyelerinde Bitcoin satın alan cüzdanların verilerinin analizine bakmak gerekiyor. Paranın giriş yaptığı ve çıkış yaptığı cüzdanlar üzerine yapılan analizler, BTC’de yerel dip olan 8.100 dolardan sıçrama şansının yüksek olduğunu gösteriyor.

Bitcoin

28 Şubat’ta sıçrama yapan Bitcoin iki kez 8.500 dolar seviyesine düştükten sonra 8.659,07 dolara kadar çıktı. Son IntoTheBlock raporu, Bitcoin’in 8.600 dolar ila 8.900 dolar civarında ciddi bir mücadele verileceğini ve bu seviyelerin savunmasını 643.000 BTC’nin bulunduğu 873.000 adres tarafından yapılabileceğini gösteriyor.

Bu seviyelerin altına düşülürse, olası destek seviyeleri 8.100 ile 8.300 dolar arasında olacak. Bu alandaki fiyat savunması ise, bu fiyat seviyesinde 593.000 BTC satın alan 810.000 cüzdan ile daha büyük bir grup tarafından yapılabilir.

Söz konusu cüzdanların ellerinde BTC’leri tasfiye etmeye karar vermesi durumundaysa, henüz BTC bulunmayan adresler 9.150 doların üzerinde direnç gösterebilirler. Ancak genel olarak, BTC bulunan çok sayıdaki adres sayısı kripto para birimine daha fazla esneklik tanıyarak “hodl” yapmaya gidebilir. Bunun sonucunda da fiyat söz konusu dirençleri birer birer kırarak yoluna devam edecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner