Yükleniyor...

CoronaCoin Virüsün Yayılımını Belgeliyor

CoronaCoin geliştiricisine göre token, virüsün dünya üzerindeki yayılımını belgeler nitelikte.

coronacoin virüsün yayılımını belgeliyor

CoronaCoin geliştiricisine göre token, virüsün dünya üzerindeki yayılımını belgeler nitelikte.

Kripto para geliştiricileri, tüccarların kaç kişinin hastalandığına veya öldüğüne bağlı olarak koronavirüs salgını üzerinden yatırım yapmalarına izin veren dijital bir para yaratmıştı. “CoronaCoin” olarak adlandırılan arz, yeni vakaların oranına bağlı olarak her iki günde bir azalma mantığıyla ilerliyor. Coin’in fiyatının virüsün öldürdüğü kişi sayısı yükseldikçe daha da yükseleceği düşünülüyor.

Koronavirüs salgını küreselleşiyor, altı yeni ülke dün ilk vakalarını bildirdi. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) küresel yayılma uyarısı yaptı ve etki alarmını “çok yüksek” olarak güncelledi. Son DSÖ rakamları, Çin’de 2 bin 700’den fazla ölüm ve diğer 46 ülkede 57 ölümle beraber 82 binden fazla insanın enfekte olduğunu göstermektedir.

coronacoin

CoronaCoin Geliştiricisi Konuştu

CoronaCoin’in daha önceki haberimizde de verdiğimiz gibi toplam arzı dünya nüfusuna dayanmakta ve enfekte olmuş veya ölenlerin sayısına göre token’lar 48 saatte bir yakılmaktadır. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan coin’in geliştiricilerinden Tele Kemp; Telegram üzerinden şunları söyledi:

“Bazı insanlar virüsün yayılması nedeniyle arzın büyük bir kısmının yakılacağını düşünüyorlar, bu yüzden yatırım yapıyorlar.”

Kemp, ekibin yedi geliştiriciden oluştuğunu ve daha fazlasının da devreye girdiğini söyledi. Kemp, kimliğini açıklamasa da genellikle Avrupa’da bulunduklarını söyledi.

Bitcoin gibi kripto para birimleri, işlemlerini doğrulamak için gelişmiş kriptografiye dayanan dijital para birimleridir. İşlemler, blockchain adı verilen dijital defter aracılığıyla kaydedilir. Kemp’e göre CoronaCoin blokzinciri, virüsün yayılmasını belgeliyor. Token, Saturn.Network gibi bazı çevrimiçi borsalarda alınıp, satılabiliyor.

Arzın Bir Kısmı Bağışlanacak

Kemp, arzın yaklaşık yüzde 20’sinin iyi bilinen bir kripto para birimi ödeme işlemcisi kullanılarak Kızıl Haç’a aylık bağış için tahsis edileceğini söyledi. Sosyal medya platformlarında kullanıcıların birçoğu yine de CoronaCoin’i ahlaksız olmakla eleştriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Sırrı
Sırrı
4 yıl önce

Piyasa daha da kötüye gidecek bence

ck x banner
ck youtube banner