Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Boğa Trendinin Geldiğine Dair İşaretler Mevcut!

Bitcoin (BTC) son birkaç hafta içerisinde büyük değişiklikler yaşadı.

bitcoin boğa trendinin işareti

Bitcoin (BTC) son birkaç hafta içerisinde büyük değişiklikler yaşadı. Tutarlı alım baskısı sebebi ile lider kripto varlık, 12 Mart tarihinde yaşadığı tarihi çöküşün ardından temel direnç seviyesinin üzerine çıktı ve 7.800 dolar seviyesinin üzerinde işlem görmeye başladı.

Bitcoin’de yaşanan bu hareket tüccarları da oldukça şaşırttı. Çünkü birçok kripto varlık analisti Bitcoin’in 3.000 dolar altına ineceğini düşünüyordu. Şu an ise Mart ayının en düşük seviyesi olan 3.700 dolar seviyesinin 2 katından fazla olan 7.676 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bazıları halen bu durumun kısa vadeli spekülatif hareketlerden kaynaklı olduğunu düşünse de Bitcoin’in beklenen boğa hareketinin işareti olarak görülebilecek teknik detaylar ortaya çıktı.

Tanınmış bir kripto grafik uzmanı olan “Inmortal Technique” e göre, Bitcoin son zamanlarda çok olumlu bir teknik başarı elde etti ve 6.400 dolar ‘ı fazla direnç göstermeden aşmayı başardı ve ardından bir sıçrama yaşayarak bu seviyeyi destek seviyesi olarak talep etti.

Kulağa her ne kadar basit gibi görünse de son 18 ay boyunca Bitcoin için 6.400 dolar seviyesi kilit rol oynadı ve bu seviye birçok kez lider kripto varlık için bir dönüm noktası oldu.

2018 yılının sonlarına doğru 6.400 dolar seviyesinin altına inen Bitcoin için düzeltme noktasını bu seviye belirledi. 2019 yılında yaşanan ralli sırasında da Bitcoin benzer şekilde 6.400 dolar seviyesini tekrardan test etti ve iki ay içerisinde 14.000 dolar seviyesinin üstüne çıktı. 2019 yılının sonunda 6.400 dolar seviyesi, tekrardan ayı piyasasının başlangıcı olarak görüldü.

Daha önceki raporlara göre Bitcoin’in hash oranı Mart ayının en düşük gününden %64 iyileşti. Saniyede 82 eksahash olan hashoranı şimdi ise metrik 130 exahash’ın hemen altında ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 140 exahash’e oldukça yakın bir seviyede.

Bu durum Bitcoin’de yaşanması beklenen potansiyel boğa mitinginin başlayabileceğine dair önemli bir işaret olarak görülüyor. Hash oranında yaşanan bu yükseliş, madencilerin gelecekteki Bitcoin fiyatını yukarı yönde beklediğinin bir kanıtı olarak görülebilir. Daha da önemli olan ise, madencilerin sağladığı bu güç Bitcoin yarılanmasından hemen önce gerçekleşiyor olması.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner