Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Boğaları Koşu İçin FED Başkanını Bekliyor

Bitcoin ayıları, son birkaç saat içinde etkilerini daha çok hissettirdiler ve BTC’yi 11.

Bitcoin BTC Bogalari Kosu Icin FED Baskanini Bekliyor

Bitcoin ayıları, son birkaç saat içinde etkilerini daha çok hissettirdiler ve BTC’yi 11.500 dolar seviyesinin altına çektiler. Bu seviye yatırımcılar için çok önemlidir ve son günlerde en çok izlenen seviyelerden biri olmuştur. Eğer düşüş, kısa vadede tersine çevrilmezse, nihayetinde 10.000 dolarlık düşüklere yol açan bir panik satışını tetikleme potansiyeline sahiptir.

Yatırımcılar, bunu bir ayı-talihi veya düşüş trendinin başlangıcı olarak doğrulamaya çalışırken piyasayı yakından takip ediyorlar. Hızlı bir sıçrama yaşanırsa 12.000 dolarlık yükseklerin yeniden test edilmesine yol açacaktır. Ancak, 11.000 veya 10.500 seviyeleri test edilirse o zaman uzun vadeli bir ayı piyasası başlangıcından bahsedebiliriz.

FED Başkanının Konuşması Bitcoin (BTC) Fitilini Ateşleyebilir

Perşembe günü, FED Başkanı Jerome Powell’ın Jackson Hole Ekonomi Politikası Sempozyumunda bir konuşma yapması bekleniyor. Fed’in %2’lik enflasyon hedefine ulaşmadan ekonomiyi kurtarmak için almayı planladığı yeni önlemleri ana hatlarıyla belirtmesi bekleniyor.

Kripto topluluğunda tahminler, ortaya çıkan önlemlerin halihazırda uygulanmakta olanlarla aynı olduğu ve sonuçta enflasyona yol açacağı yönünde.

Bu nedenle, bu önlemler hafta sonunda piyasayı çok iyi bir şekilde yeniden canlandırabilir. Bu tek nedenden dolayı, bazı yatırımcılar bir sıçrama beklentisiyle “indirimli” satın almanın avantajlarından yararlanıyor. Fed’in önlemleriyle doların devam eden devalüasyonuyla Bitcoin’in hem kısa hem de uzun vadede bir dereceye kadar bundan yararlanmaya devam etmesi bekleniyor.

Refleks hareketinde, piyasanın geri kalanı Salı gününden itibaren düşüş trendi belirledi. Çoğu altcoin kırmızı renkte ve bazıları Ethereum gibi anahtar destekleri ihlal ediyor. Haftaya 400 doların üzerinde başlamasına rağmen, en büyük altcoin şu anda 390 doların altında. Piyasanın geri kalanı bir toparlanma gerçekleştiremediği sürece çoğu altcoin, daha düşük desteklerle karşılaşabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner