Yükleniyor...

BTC, ETH, LINK, XRP Fiyat Analizi: 27 Ağustos 2020

Dün başlayan yükseliş havası devam ediyor.

btc xrp eth link analizi 27 agustos 2020

Dün başlayan yükseliş havası devam ediyor. İlk 10 kripto para biriminde sadece Tether (USDT) ve Ripple (XRP), kırmızı alanda yer alıyor. Özellikle son zamanların popüler kripto para birimi Chainlink (LINK), düşüşüyle yatırımcılarını üzmüştü. Fakat lider DeFi kripto para birimi son 24 saatte yaklaşık %7 oranında değer kazanarak 15.37 dolara yükseldi.

BTC/USD

Önceki gün sabah saatlerinde, alıcılar iki saatlik EMA55 direncinin üstesinden gelmeyi başardılar ve öğleden sonra Bitcoin (BTC) fiyatı POC çizgisinin (11 bin 740 dolar) üzerinde bir yer kazanmaya çalıştı. Ancak, ralli büyük hacimler tarafından desteklenmedi ve parite ortalama fiyatın altına düştü. BTC’de bu hafta ayıların saldırısı devam etti. Eğer bu saldırı devam ederse Denys Serhiichuk’a göre BTC, % 50 Fibo’ya (11.394 dolara) geri dönebilir.
Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 11 bin 415 dolardan işlem görüyordu.

ETH / USD

Ethereum (ETH) Salı günü 370 dolarda satışları durdurdu ve 382 dolara yükselmeyi başardı. İkinci en büyük kripto para, son 24 saatte %1 üzerinde yükseliş yaşadı ve günün başından bu yana çoğunlukla değişmeden kaldı. ETH/USD, haftanın başından beri Bitcoin (BTC) ile senkronize hareket ederek kenara çekildi.

FX Street analisti Tanya Abrosimova’ya göre kripto para 400 doların üzerine çıkamazsa, satış baskısı önemli ölçüde artabilir ve kısa vadeli teknik tabloyu kötüleştirebilir.

Eğer lider altcoin gün içinde fiyat POC seviyesinin (395 dolar) üzerine çıkar ve orada kalırsa, iyileşme yeni haftanın en yüksek seviyesi olan 420 dolarda devam edecek. Satıcılar kontrol noktasını geriye iterse, geri çekilme 360 dolardaki desteğe ulaşabilir.
Ethereum, yazının yazıldığı sırada 385.70 dolardan işlem görüyordu.

XRP/USD

Denys Serhiichuk’a göre önceki gün XRP fiyatı iki saatlik EMA55 seviyesinin üzerinde kalmaya çalıştı. Alım hacmi çok yüksek değildi, bu nedenle parite gün içinde POC hattını (0,294 dolar) test edemedi. Alıcılar, kontrol noktası göstergesi çizgisinin (0,294 dolar) üzerinde konsolide ederse, iyileşme 0,310 dolarlık dirençle devam edebilir.

XRP USD chart by TradingView 16
XRP/USD Kaynak: TradingView

Bir başka analist Yaz Sheikh’a göre satıcılar fiyatı daha aşağı çekerse, destek önce düşen fiyat kanalının alt sınırı olan 0,27 dolara yerleştirilir. Bunun altında, destek 0.264, 0.256 dolar ve 0.246 dolar seviyelerinde yatıyor. 2 aylık yükselen trend çizgisi buradaki desteği daha da güçlendiriyor.

Öte yandan, alıcılar 4HR 200 EMA seviyesini savunabilir ve toparlanabilirse, direnç 0,286 dolar, 0,3 dolar (kanalın üst sınırı) ve 0,321 dolar olacaktır.

LINK/USD

Chainlink (LINK), önceki gün 14 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Bilindiği üzere lider DeFi kripto para birimi 17 Ağustos’ta zirveye ulaştığından beri, düşüş eğilimi gösteriyor. Fiyat iki kez 13.05 dolarda ani desteği test ederken, 16.13 dolarlık direnç LINK için güçlü kaldı.

Analistlere göre LINK’te biraz daha düzeltme yaşanabilir. Ama genel kanı kripto para biriminin yeni ATH’ler oluşturabileceği yönünde. Bununla beraber bir kısım analist içinse 20 dolara geri dönme konusundaki yetersizlik, yatırımcıların Aave, Compound ve Curve Finance gibi diğer DeFi projelerine yöneldiklerini gösteriyor. Tüm bu kripto para birimleri kilitli fon miktarı açısından yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner