Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Boğalarını Rahatlatan Açıklama: Panik Yok, Yola Devam

En büyük kripto para Bitcoin, 15 Şubat'ta günü güçlü bir düzeltme yaptı ve lider kripto para birimi 10.

Bitcoin BTC Boğalarını Rahatlatan Açıklama Panik Yok Yola Devam

En büyük kripto para Bitcoin, 15 Şubat’ta günü güçlü bir düzeltme yaptı ve lider kripto para birimi 10.400 dolardan (bazı borsalarda) 9.700 dolara kadar geriledi. Bu düşüşle birlikte önde gelen kaldıraçlı borsalardan olan BitMEX’te dahil olmak üzere birçok borsada milyonlarca dolar değerinde long pozisyon tasfiye oldu.

Tutarlı Bitcoin fiyat tahminleriyle ünlenen popüler analist korkulacak bir şeyin olmadığını söyledi. Analist ayrıca bu düzeltmeden sonra BTC’nin 11.500 dolar seviyesine kadar fırlayabileceğini belirtti.

Usta Analist Son Tahminini Paylaştı

Bu kısa sürede yaşanan çöküş herkesi korkutmuş ve yatırımcılara yükseliş trendinin bittiğini düşündürdü anca kripto para analisti Filb Filb son derece iyimser.

Filb Filb, Eylül 2019’da aşağıdaki grafikte Bitcoin’in 2020’nin 2. çeyreğine kadar görülebilecek fiyat hareketiyle ilgili bir grafik paylaşmış, çoğu kişi analistin tahminlerini gerçek dışı bulup pek dikkate almamıştı. Ancak, Çin’den gelen haberlerle rüzgarı arkasına alan Bitcoin, önce 10.000 doları geçti ve 6.000 dolara seviyelerine kadar tekrar düşerek analisti yüzde 100 haklı çıkardı.

Analist 2020’de de Bitcoin için yükseliş öngörüsünde bulunmuş ve kripto para birimi yeni yılla birlikte hızla yükselişe geçti. Analist ayrıca Aralık 2018’de Bitcoin’in 3.000 dolar seviyelerinde dip oluşturacağını da doğru bir şekilde tahmin etmişti.

Bitcoin Yükseliş Trendinde

Son çöküş sonrası oluşan kaos ortamını dağıtmak isteyen analist yeni tahminini paylaştı. Filb Filb, son düşüşün aslında “makul bir durum” olduğunu söyleyerek yaşanan çöküşün “yükseliş trendinde bir düzeltme” olduğunu belirtti.

Aşağıdaki grafik ile düşüncelerini destekleyen analist, geçmişin kendisini tekrar etmesi ve Mart ayı başında Bitcoin fiyatının 11.500 dolara yükselmesini beklediğini açıkladı. Kısaca analist, 2-3 haftalık bir zaman içinde Bitcoin’de yüzde 17’lik bir artışa sebep olacak yeni bir ralli bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner