Yükleniyor...

Bitcoin ATM Sayısı Gün Geçtikçe Artıyor

Bitcoin gibi dijital paraları destekleyen ATM'ler, 2020'nin başından bu yana kripto para piyasalarındaki baskın eğilime paralel olarak arttı.

bitcoin atm sayısı artıyor

Bitcoin gibi dijital paraları destekleyen ATM’ler, 2020’nin başından bu yana kripto para piyasalarındaki baskın eğilime paralel olarak arttı. Ocak ayında 400’den fazla yeni cihaz piyasaya sürüldü, bu şekilde 7 bin adet ATM’ye ulaşıldı.

Bu yıl kripto paralar için umut verici bir başlangıç ​​oldu. BTC’nin fiyatı şubat ortasında 10 bin doların üzerine çıktı. Diğer kripto para birimleri de piyasa değeri kazandı. Örneğin, Bitcoin Cash (BCH), 200 doların biraz altındayken 14 Şubat’ta neredeyse 500 dolara çıktı. Daha yüksek fiyatlar geri dönüyor ve daha fazla insan dijital varlıklara yatırım yapmak istiyor. Bitcoin ATM’leri, ekosisteme girenler için kripto para elde etmenin erişilebilir bir yoludur ve Google Trends istatistikleri, bu tür vezne makinesi hakkındaki sorguların geçen yıldan bu yana iki kat arttığını ortaya koymaktadır.

Bitcoin ATM Sayısı İstikrarlı Bir Biçimde Artıyor

Coinatmradar tarafından derlenen verilere göre, yeni kurulan Bitcoin ATM’lerinin sayısı bu yıl istikrarlı bir şekilde artmaya devam etti. Bitcoin ATM Market Dynamics Ocak 2020 raporu, ayın başında tüm dünyada 6 bin 377 cihazın olduğunu gösteriyordu. Dönem boyunca 432 makine daha piyasaya sürülürken, sadece 104 tanesi kapandı, bu da 328 veya yüzde 5,1’lik net büyümeyi temsil ediyor.

Üreticilerin çoğu üretimi de artırdı. Genesis Coin, 146 yeni ATM (yüzde 7 artış) ile birinci sırada, ardından 62 ATM (yüzde 3) ile General Bytes ve 40 ATM (yüzde 11.7 artış) ile Coinsource geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner