Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Boğası Max Keiser, Altının Bitcoin’e Göre Bir Avantaja Sahip Olduğunu Söyledi

Uzun süreli Bitcoin (BTC) boğası Max Keiser, altının piyasa değeri bazında dünyanın önde gelen kripto varlığı üzerinde tek bir avantajı olduğunu söylüyor.

altin bitcoin

Uzun süreli Bitcoin (BTC) boğası Max Keiser, altının piyasa değeri bazında dünyanın önde gelen kripto varlığı üzerinde tek bir avantajı olduğunu söylüyor.

Stansberry Research’ten Daniela Cambone ile yeni bir röportajda Wall Street emektarı, vokal bir Bitcoin savunucusu olmasına rağmen altının Bitcoin’den bir yönüyle daha üstün olduğunu kabul ediyor:

“Altının şu anda Bitcoin’in sahip olmadığı tek özelliği takas edilebilirliktir. Altın, Bitcoin’in olmadığı ölçüde değiştirilebilir. Fungibility, altınınızı eritip başka bir şekilde yeniden biçimlendirebileceğiniz anlamına gelir ve altın olarak bütünlüğünü korur ve tamamen anonimdir. Tamamen değiştirilebilir. Bitcoin, dijital olduğu için, halka açık bir blok zinciri olduğu için, şeffaf olduğu için aynı esnekliğe sahip değilsiniz.”

Geleneksel ekonomi tanımlarına göre Bitcoin blok zinciri her bir kripto para biriminin geçmişini görmenize izin vermesi nedeniyle, eritildikten sonra tamamen yeni bir biçim alabilen altının aksine, %100 değiştirilebilir değildir. Keiser’a göre, Bitcoin blok zincirindeki gizlilik eksikliği, BTC kullanan suç faaliyetlerinin büyük ölçüde azalmasının nedeni olabilir ve çoğu suçlu nakit veya diğer varlıkları tercih eder.

“Son zamanlarda dünya çapında ceza davalarında %1 veya %1.5 oranında Bitcoin kullandığı ve bu sayının son 5-9 ayda %1’in altına düştüğü tahmin ediliyor. Çünkü aslında, Bitcoin’i suç için kullanmak korkunç bir fikir çünkü halka açık blok zinciri var. Tamamen şeffaf ve suçluları izler. Bu nedenle suçlular Bitcoin kullanmaz. Nakit kullanıyorlar veya altın kullanıyor olabilirler. Çok daha esnek.”

Eski Merkezi İstihbarat Ajansı direktörü Michael Morell geçtiğimiz günlerde suç faaliyetlerinin aslında Bitcoin blok zincirinden ve Monero (XMR) gibi Anonimlik ile Geliştirilmiş Kripto para birimlerine aktığını öne süren bir mektup yayınladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner