Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Boğası Michael Saylor’dan Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarını Kızdıracak Açıklama

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, ailenizi fakirleştirmediğiniz sürece Dogecoin (DOGE) ile kumar oynamanın uygun olduğuna inanıyor.

saylor dogecoin doge

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, ailenizi fakirleştirmediğiniz sürece Dogecoin (DOGE) ile kumar oynamanın uygun olduğuna inanıyor.

3 Temmuz’da NorthmanTrader’dan Sven Henrich ile yaptığı röportajda MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Dogecoin satın almakla Las Vegas’ta Rus ruleti oynamak arasında paralellikler kurdu:

“Elon Musk Saturday Night Live’a çıkmadan önce Dogecoin alacağım. Vegas’a gideceğim ve Black üzerine bahse gireceğim.”

Bununla birlikte, milyarder, ailenizi yoksullaştırmadığınız sürece meme hisse senetleri veya meme kripto para birimleri üzerinde kumar oynamanın etik dışı olmadığına inanıyor:

“Yetişkinlere yapamayacağı şeyleri söylememeliyiz. Spor sonuçlarıyla kumar oynamak isterlerse veya Vegas’ta kumar oynamak isterlerse veya bir meme üzerinde kumar oynamak isterlerse. Ailenizi yoksullaştırmadığınız sürece sorun yok.”

Saylor, gelecek vaat eden şirketlere veya kullanım durumlarını araştırarak kripto para birimlerine yatırım yapanların aslında geleceğe yatırım yaptığını iddia ediyor.

Düzenleyici Riskler

MicroStrategy patronu ayrıca, düzenleyicinin belirsiz bir şekilde tüm kripto para piyasası için bir “çıkıntı” olduğunu söylüyor:

“Onsuz pazarın daha büyük olacağını düşünüyorum.”

Merkezi olmayan borsaların ve merkezi olmayan uygulamaların “çok iddialı” oldukları için en büyük riski oluşturduğunu düşünüyor:

“Düzenleyiciler şu anda Londra’da Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemleri sunan borsalardan memnun değillerse, Bitcoin/Ethereum vadeli işlemleri sunan DeFi borsalarından kesinlikle memnun olmayacaklar.”

Saylor’a göre, önde gelen stablecoin Tether gibi merkezi olmayan özel para birimleri, merkez bankası dijital para birimleri için “doğrudan bir tehdit” oluşturuyor ve bu nedenle düzenleyicilerin gözünden kaçamayacaklar. Milyarder, “Tether FUD”unun Bitcoin ve Ethereum üzerinde dalgalanma etkisi yaratmasını bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner