Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Bu Sefer Direnci Kırabilecek mi?

Bitcoin (BTC), bir sonraki hamlesinde vites büyütürken başka bir günü daha 9 bin doların altında konsolide ederek geçirdi.

Bitcoin BTC Bu Sefer Direnci Kırabilecek mi

Bitcoin (BTC), bir sonraki hamlesinde vites büyütürken başka bir günü daha 9 bin doların altında konsolide ederek geçirdi. Mevcut seviyeler bir arz bölgesi oluşturuyor gibi görünüyor ve analistler BTC’nin hangi yönde ilerleyeceği konusunda net bir şey söyleyemiyor.

Kripto piyasaları geçtiğimiz günlerde çok az hareket yaşadı. Şu an toplam kapitalizasyon 250 milyar doların biraz üzerinde. Son birkaç gün içinde piyasalar için henüz önemli bir ivme yaşanmadı. Saatlik grafikteki birkaç yeşil mum, Bitcoin’i 8 bin 650 dolarlık gün içi düşük seviyesinden 8 bin 900 dolara yükseltti. Tradinview.com’a göre, Asya ticareti sırasındaki hareket BTC’yi dört günün en yükseğine ve 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkardı. BTC şu anda bir analistin tedarik bölgesi olarak tanımladığı temel direnç seviyesinde yer alıyor.

Analist @LightCrypto, “Ya alıcılar geri adım atacak ve geri dönüşü işaret edecek ya da baskı buharlaşacak ve momentum kovalayıcıları ortaya çıktıkça ciddi şekilde başarısız olacağız” ifadelerini kullandı.

Bitcoin Düşüşe mi Geçecek?

Şubat ayı sonundan bu yana bu Bitcoin için 9 bin dolarlık üçüncü test. Eğer direnç bu sefer de kırılmazsa muhtemelen 8 bin 300 dolarlık alanda destek için başka bir büyük düşüşe yol açacak. Dün Hindistan’dan gelen büyük haberleri takiben kayda değer bir hareket yaşanmadı bu yüzden hareketin olumsuz yönde ilerleyebileceği iddia ediliyor.

Josh Rager gibi profesyonel yatırımcılar şu anda yön netleşene kadar geri çekildiklerini ifade ediyor. Rager, şunları söyledi:

“Son birkaç gündür ticaret yapmadık. Fiyatın risk / ödül bağlamında buna değer olduğunu düşündüğüm yere gelmesini sabırla bekliyorum.”

Son birkaç saat içinde birçok altcoin’de küçük bir sıçrama yaşadı. Ancak önemli bir durum söz konusu değil. Tüm gözler Bitcoin ve kırılması gereken anahtar 9k’lık direnç seviyesinde. Ethereum diğer kripto para birimlerinden sıyrılarak arttı, ancak hala 225 doların biraz üzerinde yer alıyor. ETH’nin, daha fazla ivme görmesi için 240 doları kırması gerekiyor.

Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 8 bin 913 dolardan işlem görüyordu. Sizce BTC bugün, 9 binlik direnci kırar mı?

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner