Yükleniyor...

Dev Kripto Para Borsasının CEO’sundan Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar için Cesur Tahmin

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, Bitcoin ve diğer kripto paralar için cesur bir tahminde bulundu.

Coinbase CEO Brian Armstrong

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin ve diğer kripto paralar için cesur bir tahminde bulundu. Kişisel Twitter hesabından bir dizi tweet’le tahminlerini paylaşan Armstrong, hisse senetleri borsalarındaki sert düşüşlerin ve faiz oranlarındaki indirimlerin kripto para endüstrisini yükselebileceğine inandığını ifade etti.

Armstrong, “Hisse senedi piyasalarının düşmesi ve faiz oranındaki indirimler bu yıl kripto para endüstrisinin büyümesine neden olabilir. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, para arzını genişletmek, kantitatif genişleme de dahil olmak üzere ekonomiyi her şekilde ayakta tutmaya çalışacak gibi görünüyor” ifadelerini kullandı.

3 Mart’ta ABD Merkez Bankası’nın (Fed) ülke ekonomisini koronavirüsü salgınının etkisinden korumak için politika faizini 50 baz puan indirerek yüzde 1- 1.25 aralığına çekmesi ABD ekonomisindeki kayıpları engelleyemedi. Hem Dow Jones Borsası Endüstri Endeksi hem de S&P 500 aynı gün yaklaşık yüzde 3 değer kaybetti.

Çin’in para arzını artırmasının Bitcoin hem de diğer kripto paraların yükselişinde katalizör olabileceğini söyleyen Armstrong, “Çin zaten 173 milyar dolar para bastı. Bu fonlar enflasyona karşı bir korunma olarak görülen kripto paralara taşınabilir. Bu yıl kurumsal yatırımcıların zihniyetinin değişmeye başladığı ve bir girişim bahsi olarak yedek para birimi olarak kripto paraya geçiş yapıldığı bir yıl olabilir” dedi.

Armstrong, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz da dahil bazı endüstri liderlerinin Bitcoin’in ve diğer kripto paraların ekonomik kargaşaya karşı güvenli liman olmadığı görüşünde olanlara zıt görüşte. Öte yandan kripto para satıcısı SFOX’un geçtiğimiz yıl Ekim ayında paylaştığı araştırma sonuçları Armstrong’un teorisini destekleyebilir. SFOX’un araştırmasında, Bitcoin’in birçok ülkede enflasyona karşı güvenli liman görevi göreceği iddia ediliyor.

SFOX’un araştırmasında Bitcoin’in ilişkin şu ifadeler yer alıyor:

Bitcoin, gelecekte makroekonomik faktörlere karşı bir çit olarak değerli hale gelebilecek önemli özelliklere sahip olsa da bugün son derece volatil, spekülatif bir varlık. Bitcoin, Venezuela gibi ülkelerde enflasyona veya para politikasına karşı bir çit olarak kullanılıyor olabilir ancak genel benimsenmeden hala çok uzağız.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner