Yükleniyor...

Türk Kripto Para Trader’ının Binance Hesabından 70.000 TL Çalındı!

Twitter'daki "Bollycat" isimli Türk kripto para trader'ı Binance hesabındaki fonlarının tamamının çalındığını söylemesiyle Türkiye'deki kripto para topluluğunun gündemine oturdu.

Binance Türkiye Hack

Twitter’daki “Bollycat” isimli Türk kripto para trader’ı Binance hesabındaki fonlarının tamamının çalındığını söylemesiyle Türkiye’deki kripto para topluluğunun gündemine oturdu.

“60-70 Bin TL Değerinde Kripto Para Çalındı”

Twitter hesabından hırsızlığa ilişkin detayları paylaşan trader, Binance hesabında bulunan 60-70 bin TL değerindeki kripto paraların tamamının çalındığını ifade ederken bilgisayar korsanının gerçekleştirdiği işlemlere ilişkin şu detayları paylaştı:

3 mail hesabım, Binance ve Bittrex hesaplarım hack’lenmiş. Bilgisayar korsanı önce Binance hesabıma giriş yapıyor ve eldeki kripto paraları XRP’ye çevirip bütün parayı benim daha önce para gönderdiğim Bittrex hesabımdaki XRP adresime atıyor. Sonra Bittrex hesabıma giriş yapıp ordan BTC’ye çevirip bir cüzdana atıyor. Elimdeki tek iz IP adresi. Bittrex’e girerken VPN kullanmış ama Binance’a girerken Radore hosting’e ait bir IP’den giriş yapılmış. Hukuki yollara başvuracağım ama IP’nin izi ne kadar sürülebilir bilmiyorum.

Türkiye’deki kripto para topluluğundan birçok önemli ismin geçmiş olsun dileklerini ilettiği Bollycat’e Crypto Kemal de geçmiş olsun dileklerini iletirken herkesin merak ettiği “2FA” sorusunu yöneltti. Bollycat, Binance hesabı için 2FA’nın etkin olduğunu ancak kodların bilgisayarında olmasından dolayı bilgisayarının da saldırıya uğramış olabileceğini düşündüğü yanıtını verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner