Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı Halving Sonrası 10 Bin Doların Üzerinde Kalacak mı?

Stok akış (S2F) modeli yaratıcısı PlanB, Bitcoin ve gerçekleşecek halving hakkında açıklamalarda bulundu.

Bitcoin Fiyatı Halving Sonrası 10 Bin Doların Üzerinde Kalacak mı

Stok akış (S2F) modeli yaratıcısı PlanB, Bitcoin ve gerçekleşecek halving hakkında açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in stok-akış modelini oluşturan anonim yatırım yöneticisi Plan B, Bitcoin’in fiyatının yaklaşık 10 bin dolarda kalacağından emin. Bitcoin bundan sonra, Aralık 2021’e kadar ulaşması beklenen 100 bin dolarlık değerine ise yavaşça tırmanacak.

S2F modeli, arz kesintilerine dayanarak Bitcoin’in fiyatını tahmin etmeye çalışmaktadır. BTC’nin fiyat hareketlerinin talep tarafından yönlendirildiğine inananlardan çok fazla şüphe çekse de, birçok kişi tarafından doğrulandı ve kabul edildi.

Plan B’ye göre, halving, S2F ile lider kripto para biriminin fiyatı arasındaki ortak entegrasyon nedeniyle önceki ikisine benzer sonuçlar üretecek. Analist, yatırımcılara, Bitcoin’in 12 yıl sonra benzer bir şekilde davranacağına dair ‘garanti’ olmadığını söylese de 10x getiriyi netleştirme olasılığı da mevcut.

Şüphe Ediyorlar

Ancak opsiyon tüccarları, Bitcoin’in gelecek halving’den sonra başka bir büyük ralliye girme yeteneğinden hala şüpheliler. Kripto araştırma firması Skew’e göre, Bitcoin’in bu yıl yeni bir zirveye ulaşma şansı yüzde dört. Ayrıca, tüccarlar BTC’nin yarılanmadan sonra 14 bin üzerine çıkabilmesi için sadece yüzde 11 şans veriyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner