Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Bu Seviyeye Dikkat: Panik Satışlar Başlayabilir

Bitcoin'de (BTC) özellikle son birkaç hafta içerisinde görülen düşüşlerle ve diğer bir yandan boğaların Bitcoin'i destek seviyesinin üzerinde tutmak için verdiği mücadele sonucu kritik bir seviyenin eşiğine geldi.

Ekran Resmi 2020 03 01 23.38.39

Bitcoin’de (BTC) özellikle son birkaç hafta içerisinde görülen düşüşlerle ve diğer bir yandan boğaların Bitcoin’i destek seviyesinin üzerinde tutmak için verdiği mücadele sonucu kritik bir seviyenin eşiğine geldi.

Üst düzey bir trader, Bitcoin’in aşağıda belirtilen seviyenin altına düşmesi durumunda, kayda değer panik satışların başlayabileceğini belirtti. Tüm bunlarla birlikte, Bitcoin içine düştüğü bu durumdan ancak boğaların desteği ile söz konusu direnç seviyesinin üzerine çıkabilirse kurtulabilecek.

Yazım sırasında 8.514 dolarda işlem gören Bitcoin, direnç seviyesi olan 8.800 dolara zaman zaman yaklaşsa da bu direnci kıramıyor. Bitcoin’in şu andaki en büyük amacı önündeki engel olan 8.800 dolar seviyesini kırarak üzerine çıkmak.

Twitter’daki popüler kripto para analisti Cred, Bitcoin’in 8.700 dolar altında bir seviyede kalmaya devam etmesi durumunda durumun daha da kötüleşebileceğini söyledi.

Takma ismi SalsaTekila olan bir diğer ünlü analist ise bu durum için, Cuma gününe kadar Bitcoin’in 8.500 dolar altında kalması durumunda büyük bir panik satışın yaşanabileceğini belirtti.

Bitcoin analistlerinin belirttiği gibi, Bitcoin Cuma gününe kadar BTC 8.800 dolar direncini kıramaz ve 8.500 doların altında kalır ise panik satışlar kaynaklı düşüşler başlayabilir ve güçlü destek seviyesi olan 7.700 dolara kadar gerileyebilir. İyi olan şey ise, panik satışlara rağmen Bitcoin’in bu seviyenin altına düşmesi ise beklenmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner