Yükleniyor...

Doktor Kıyamet, İnsanların Mucize Beklediğini Söyledi

Bitcoin (BTC), bir hafta içinde ikinci kez 8 bin 500 doların altına inmesinden sonra biraz olsun yükseldi.

Doktor Kıyamet İnsanların Mucize Beklediğini Söyledi

Bitcoin (BTC), bir hafta içinde ikinci kez 8 bin 500 doların altına inmesinden sonra biraz olsun yükseldi. BTC yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 8 bin 674 dolardan işlem görüyordu. Piyasalardan elde edilen veriler, BTC / USD için biraz daha umut verici koşullar gösteriyor. 24 saatin en düşük seviyesi 8 bin 465 dolardan geri dönen Bitcoin, geçen haftanın başlangıcına kıyasla yüzde 11’den fazla düştü.

Çok Daha Şiddetli

Koronavirüs, dünya çapında yayılmasının ardından küresel pazarlara da olumsuz anlamda etki etmeyi sürdürüyor. Geçen hafta Dow Jones tarihindeki en büyük günlük düşüşünü gördü, altın ise 2013’ten bu yana bir günde diğerlerine göre daha büyük bir düşüş yaşadı.

Ekonomist ve ayı piyasasına yönelik açıklamalarıyla bilinen Nouriel Roubini de (Dr. Doom / Doktor Kıyamet) Bitcoin konusunda son derece olumsuz tutumunu ve büyük endişelerini dile getirdi. Alman haber dergisi Der Spiegel ile Perşembe günü yaptığı röportajda Roubini, koronavirüs krizinin “Çin ve dünyanın geri kalanındaki yatırımcıların beklediğinden çok daha şiddetli” olduğunu söyledi. Dr. Doom, şunları söyledi:

“Herkes bunun ‘V’ şeklinde bir durgunluk olacağına inanıyor, ancak insanlar ne hakkında konuştuklarını bilmiyorlar. Mucizelere inanmayı tercih ediyorlar.”

Bununla beraber ayı piyasası konusunda uzman olan isimler, yatırımcıların kendilerini korumaları yönünde tavsiyelerde bulunuyor.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta düşük haftalık kapanıştan kaçmayı başardı. Cointelegraph Markets yazarı filbfilb için Bitcoin’in yaklaşık 8 bin 500 dolarda kapanması (BTC / USD için 20 haftalık hareketli ortalama)  anahtar oldu.  Bu arada, bir diğer Cointelegraph analisti Keith Wareing, Roubini’ye yanıt olarak; geleneksel pazarlarda yaşanacak kargaşanın, Bitcoin’e fayda sağlayabileceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner