Yükleniyor...

Bitcoin Hashrate’i Tarihi Bir Sıçrama Yaptı

Bitcoin üretmek için kullanılan tüm donanımların hesaplama gücünü sunan hashrate, büyük bir sıçrama gerçekleştirdi

Bitcoin Hashrate’i Tarihi Bir Sıçrama Yaptı

Bitcoin üretmek için kullanılan tüm donanımların hesaplama gücünü sunan hashrate, büyük bir sıçrama gerçekleştirdi. Hashrate bu sıçramayla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak, tarihi bir rekor kırmış oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin şu an 8 bin 600 dolarlık seviyede bulunuyor. Bununla birlikte, halving yaklaşıyor ve topluluk, lider kripto para biriminin önemli ölçüde değer kazanacağını umuyor. Blockchain.com‘dan gelen yeni verilere göre 1 Mart’ta Bitcoin hashrate’i en yüksek değerine ulaştı. Oran 1 Mart itibariyle 136.2 TH/s’ye yükseldi. Bu önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi 119 EH/s’den daha yüksek bir rakam. Bitcoin aynı zamanda bir önceki güne göre de ciddi bir sıçrama yapmış oldu. 29 Şubat’ta bu rakam 109 TH/s idi.

Bitcoin Durgun Ama Ağ Güçleniyor

BTC fiyat artışındaki mevcut durgunluğa rağmen, ağ güçlenmeye devam ediyor. Bazı kripto uzmanları, birkaç madencinin halving’den sonra ekipmanlarını kapatmaya başlayabileceğini varsaysa da, şimdiye kadar daha fazla madencilik teçhizatı ağa katılıyor gibi görünüyor.

Daha önce, blockchain uzmanı Alex de Vries’in Bitcoin madencilik makinelerinin yüzde 98’inin modası geçmek üzere oldukları için yakında e-atık olacağını belirtmişti. Bu arada, hashrate oranı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 136.2 TH / s’ye ulaştı. Sürece ne kadar çok insan katılırsa, oran o kadar yüksek olur.

Genel hashrate yılın başından bu yana istikrarlı bir şekilde artmaktadır, ancak son ani artış keskin bir artışa işaret etmektedir.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x