Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Büyük Bir Boğa Sezonunda Olunduğunu Gösteren İşaretler

Bitcoin’in (BTC) son zamanlarda göstermiş olduğu performans boğaların kripto para piyasasına döndüğünü gösteriyor.

Bitcoin BTC Boğa Sezonunu Geldiğini Müjdeleyen Gelişmeler

Bitcoin’in (BTC) son zamanlarda göstermiş olduğu performans boğaların kripto para piyasasına döndüğünü gösteriyor. Artık yeni zirvelere doğru yol alan Bitcoin’i ve diğer kripto paraları izleme zamanı.

9.200 doların üzerinde kalmayı başaran ve 9.850 dolar seviyesine kadar çıkan Bitcoin’in daha yüksek seviyelere ulaşması bekleniyor. Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi aylar sonra ilk kez “açgözlülük” sinyali vermesi de bu beklentiyi destekliyor.

Bitcoin Vadeli İşlemleri Piyasaya Işık Tutuyor

Piyasalardaki olumlu hava o kadar üst düzeyde ki, Tesla hisselerinin (TSLA) 900 doların üzerine çıkması bile kripto para piyasalarındaki iyimserliği artırdı ve hem BTC’yi hem de en likit ve geniş çapta alınıp satılan altcoin’leri etkiledi. Ancak vadeli işlem piyasaları BTC’nin daha fazla yükseleceğini gösteren işaret veriyor.

Bakkt platformu, BTC’nin daha ilginç bir fiyat yörüngesine girmesiyle, rekor seviyede ilgiyle yeniden canlandı. Bakkt’ın faaliyeti BTC tarafından elde edilen kazanımlara rağmen Ocak ayında çok daha düşüktü.

Fakat piyasanın gerçek hakimi olan BitMEX vadeli işlemleri son sözü söyleyecek gibi duruyor. Bitcoin değer kazanırken long ve short pozisyonları arasında büyük bir savaş yaşanabilir.

200 MA’nın Üzerine Çıkıldı

Son günlerde belki de en çok duyulan boğa göstergesi şüphesiz hareketli ortalama. Fundstrat’tan Thomas Lee’nin ilk kez ortaya attığı bu boğa sinyali, piyasanın yükseleceğinin en büyük göstergesi olarak kabul diliyor. Bitcoin, en son 2019’da 200 günlük MA’nın üzerine çıkmış ve 7.200 dolardan 13.880 dolara çıkarak neredeyse yüzde 100 değer kazanmıştı.

Madencilik ve Hashrate

Bitcoin için yükseliş beklentilerinin arttığını gösteren önemli iki gösterge daha var; madencilik faliyeti ve hashrate. Hashrate ile birlikte Madencilik faaliyeti de artarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Yaklaşan yarılanmanın etkisi şimdiden görülmeye başladı.

Zincir üstü (on-chain) işlemler de artıyor. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin Blockchain’ine bir günde 346.000’den fazla işlem kaydedildi. Genellikle, yüksek işlem oranı, artan ticaret aktivitesine ve fiyatın yükselmesine işarettir.

Bitcoin’in boğa koşusu mevcut altcoin rallisiyle yavaşlayabilir fakat en büyük kripto para 5 rakamlı seviyeleri görmeden durmayacak gibi duruyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x