Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Büyük Bir Düzeltme Yapabilir

Geçen yıl Bitcoin'in düşüşünü önceden haber veren gösterge tekrar düşüş sinyali verdi.

Bitcoin Arıza Işığı Yandı BTC Büyük Bir Düzeltme Yapabilir

Geçen yıl Bitcoin’in düşüşünü önceden haber veren gösterge tekrar düşüş sinyali verdi. Bloomberg’in fiyat modellerini belirlemek için yukarı ve aşağı yönlü eğilimleri izleyen GTI Vera Band Göstergesi, Bitcoin’de düzeltme yaşanacağını gösteriyor. Aynı gösterge, 31 Temmuz 2019’da da bir düzeltme sinyali vermiş, ardından en büyük kripto para Aralık ayında 6.200 dolara kadar düşmüştü.

Gösterge bu ay, Bitcoin’in fiyatının küçük düşüşlere maruz kalmasından hemen önce iki kez sinyal verdi.

Bitcoin (BTC) Boğaların Hakimiyetinde

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin son 24 saat içinde yüzde 3,67 yükselerek 9.353 dolardan işlem görüyor. Popüler kripto para analisti Josh Rager, Bitcoin’deki yükselişinin devam edeceğini düşünerek boğaların tarafını tutuyor.

Rager, BTC fiyatının kolayca geri çekilebileceğini söylese de, 8.000 doların altına düşmedikçe yükseliş trendinin değişeceğini düşünmüyor:

Ne kadar süre ayı hakimiyeti devam edebilir? Düşüş trendi yüksek bir zaman diliminde açıkça kırıldı ve Bitcoin 9.557 doların üzerine çıkarsa yeni zirve oluşturur. Tabi ki, BTC geri dönebilir, ancak fiyat en az 8.000 doların altına düşene kadar endişelenecek bir şey yok. Ancak, 8.000 altına düşerse 5.000’lerin geleceğini konuşabiliriz.

Bitcoin (BTC) Küresel Risklere Karşı Güvenli Liman Olarak Görülüyor

Bloomberg analistlerinden Mike McGlone, BTC’nin son fiyat hareketlerinin kripto para piyasalarının yavaş yavaş küresel belirsizliğe karşı güvenli bir liman olarak görülmesine bağladı. Analist görüşünü şu şekilde açıkladı:

Koronavirüs endişelerinin ortasında hisse senedi fiyatlarının düşmesi ile tetiklenen Bitcoin fiyatı, kripto paraların risk azaltma aracı olarak artan kabulünün bir göstergesi. Borsalarda daha istikrarlı bir düşüş oluşursa, Bitcoin bundan ilk faydalanacak varlık olmaya hazır görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner