Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), Dijital Altın Olduğunu Kanıtlayabilecek mi?

Bugün ABD'nin en son ekonomik teşvik paketinin ayrıntılarını sunması bekleniyor.

bitcoin altin iliski

Bugün ABD’nin en son ekonomik teşvik paketinin ayrıntılarını sunması bekleniyor. Bununla birlikte, Bitcoin, altın ve gümüş gibi varlıklar da yükselmeye başladı.

Altın tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaşırken, Bitcoin ise yeni bir boğa koşusunun başlangıcına işaret edecek, çok yıllı bir üçgen oluşumundan kopmuş görünüyor. Lider kripto para, değerli metalleri takip edip, önümüzdeki günlerde tüm zamanlarının rekorunu kırabilecek mi göreceğiz.

ABD’de ülke genelinde pandemi vakaları tekrar artış göstermeye başladı ve bu sebepten dolayı yeni bir teşvik düzenlemesi ortaya çıktı.

Karantina zamanlarına dönme ihtimali, işsizliğin artacağına dair söylentiler ve ekonominin ince bir çizgi üzerinde kalması, yatırımcıları güvenli liman olarak kabul edilebilecek varlıklara yönlendiriyor ve bu yüzden yatırımcıların değerli metallere yoğun ilgisi oluyor. Ancak Bitcoin’de yaşanan artış daha çok piyasa giren nakitten değil, Bitcoin’in beklenen rallisinin başladığını düşünen altcoin yatırımcısının ilgisinden kaynaklanıyor.

Pandeminin yanında, diğer bir yandan da ABD ve Çin arasındaki ticaret geriliminin artış göstermesi de yatırımcıların değerli metallere geçiş yapmasının bir sebebi olarak gösteriliyor.

Bitcoin, 21 milyon BTC ile sınırlı olduğu için, dijital olarak kıt olacak şekilde tasarlanmıştır. Altın ve gümüşe yakından benzeyen bu önemli faktör, kripto paranın aynı uyarıcı etkiler ile yükselmesini sağlayacak mı ve dijital altın olarak kendini kanıtlayabilecek mi ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner