Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Yaşanan Yükselişi, Ünlü Traderlar Yorumladı

Bitcoin'in (BTC) fiyatı 2019 yılından bu yana ilk kez 11.

bitcoin yukselisine traderlar ne diyor

Bitcoin’in (BTC) fiyatı 2019 yılından bu yana ilk kez 11.000 dolar seviyesine kadar yükseldi ve 2017 yılına dayanan çok yıllı bir trend çizgisini de kırmış oldu.

Yatırımcılar ve teknik analistler genel olarak Bitcoin’in mevcut durumunu oldukça olumlu karşılıyor. Tek bir gün içerisinde, 9.933 dolar seviyesinden 10.956 dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin’de yatırımcısının yüzü şimdilik gülüyor.

Bitcoin’in fiyatı Mayıs ayından itibaren, 9.000 ila 9.500 dolar arasında nispeten durgun kalmıştı. Bir varlık uzun bir süre boyunca önemli bir direnç seviyesi altında konsolide olduğunda, varlığın fiyatında kırılma olasılığı da artar. Bitcoin’in 10.900 dolara aniden yükselmesini, traderlar, yatırımcılar ve teknik analistler oldukça olumlu karşıladı.

Grayscale’in CEO’su Barry Silbert, Bitcoin’de bir sonraki direncin 13.900 dolar olduğunu belirtti. Daha önce de 10.500 dolar seviyesine dikkat çeken ünlü CEO, bu sefer de 13.900 dolar seviyesine dikkat çekmek istedi.

Glassnode’un teknik müdürü Rafael Schultze-Kraft’da 10.900 doların üzerinde düşük direnç ve satış baskısı gösteren bir grafik paylaştı. Bu grafik, Bitcoin’in momentumunu sürdürmek için gereken kritik noktaya dikkat çekiyor.

İlerleyen Günlerde Ne Olacak?

Yatırımcılar güçlü Bitcoin rallisinin ardından iki şey bekliyor. İlk olarak, bazı yatırımcılar düşük performans gösteren altcoinler için beklemeye geçmiş durumda. İkinci olarak ise, piyasa araştırma firmaları güçlü temellere dayanarak, büyüyen bir miting için beklenti içerisindeler.

BlockTower Capital’in CIO’su Ari Paul, yaşanılan miting öncesi yaptığı açıklamada, Son birkaç aydır toplanan altcoinlerin büyük bir kısmının BTC’ye geçiş yaptığına dikkat çekerek, bu mitingin kırılabileceğini belirtti.

Kısaca özetlemek gerekirse, bazı traderlar Bitcoin’in önünde büyük bir direnç alanının olduğunu belirtirken, bazıları ise daha güçlü bir ralli için beklenti içerisindiler. Bitcoin’de yaşanan rallinin devam edip etmeyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 10.833 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner