Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Düşmesi Durumunda Büyük Oranda Değer Kaybetmesi Beklenen 2 Altcoin

2020 şimdiye kadar Bitcoin’in (BTC) önemli oranlarda iniş-çıkışlarına tanık olunan bir yıl olurken, en büyük kripto paradaki dalgalanma uzun zamandır beklenen altcoin sezonunun tam olarak yaşanmasının önüne geçti.

bitcoin btc altcoin

2020 şimdiye kadar Bitcoin’in (BTC) önemli oranlarda iniş-çıkışlarına tanık olunan bir yıl olurken, en büyük kripto paradaki dalgalanma uzun zamandır beklenen altcoin sezonunun tam olarak yaşanmasının önüne geçti. Ancak Chainlink ve Tezos gibi altcoin’ler Bitcoin fiyatındaki iniş-çıkışlara rağmen kendi rallilerini yaparak muazzam oranda değer kazandılar.

Bu iki altcoin, son birkaç haftadaki yükselişle tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Öte yandan bir kripto para analisti, Bitcoin fiyatının düşmesi durumunda Chainlink ve Tezos’un büyük oranda değer kaybedeceği konusunda dikkat çeken bir tahminde bulundu.

Bu 2 Altcoin’in Kaderi Doğrudan Doğruya Bitcoin’e Bağlı

Bitcoin, bir süredir 8.600 dolar ile 9.100 dolar arasında işlem görüyor. Bu konsolidasyon süreci altcoin piyasasında ilginç iniş-çıkışların yaşanmasına sebep oluyor. Örneğin Ethereum ve XRP gibi büyük altcoinler yükseldiği dönemde Chainlink ve Tezos gibi bazı küçük altcoin’lerin düşüşüne tanık olunuyor.

Twitter’daki önde gelen bir kripto para analisti Satoshi Flipper, Chainlink ve Tezos kaderinin büyük oranda Bitcoin’e bağlı olduğunu, en büyük kripto para da görülebilecek herhangi bir olumsuzluğun bu iki altcoin’in üzerinde korkunç etkileri olabileceğini söyledi. Analist bu görüşünü şu şekilde ifade etti:

Kimseyi korkutmaya çalışmıyorum, sadece yatırımcıların olumsuz gelişmelere karşı önlem almasını ve korunmasını istiyorum. BTC 9.000 doların altına düşerse LINK/USDT ve XTZ/USDT tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıktıkları için diğer altcoin’lerden daha sert düşecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner