Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyatı %1000 Yapmadan Önce Gözüken Teknik Oluşum Yine Gözüktü

Bitcoin, 2019'u yüzde 90 gibi devasa oranda bir değer artışı ile tamamlamasına rağmen Ethereum için 2019 çok iyi bir yıl olmadı.

Ethereum eth 1

Bitcoin, 2019’u yüzde 90 gibi devasa oranda bir değer artışı ile tamamlamasına rağmen Ethereum için 2019 çok iyi bir yıl olmadı. İkinci en büyük kripto para, dalga dalga gelen satış baskılarıyla adeta dövülürken, analistlerin olumsuz tablolar çizmesi dalgaların boyunu yükseltti.

Nitekim 2020’ye girilmesiyle işler değişti ve analistler ETH konusundaki görüşlerini hızla değiştirmeye başladılar. Analist görüşlerinin olumlu olmasının temel sebebi yukarı yönlü ivmenin başlayacağını gösteren teknik oluşumlardı. Peşi sıra oluşumları gözlemlenen bu teknik oluşumlardan bir yenisi daha Ethereum fiyat grafiği üzerinde gözlemlendi.

Twitter’daki popüler kripto para trader’ı Smack, geçtiğimiz günlerde bir Ethereum grafiği paylaştı ve yükseliş trendinde olunduğunu, en büyük altcoin’in 2020’nin sonuna kadar yüzde 222 artışla 777,77 dolar seviyesine çıkabileceği öngörüsünde bulundu.

https://twitter.com/SmackTrades/status/1236058577334398976

Analistin birçok teknik göstergeye bakarak Ethereum’un yükselişini sürdüreceği öngörüsünde bulunduğunun altını çizmek gerekiyor.

Bu teknik göstergelerden birisi de RCI3lines göstergesi. Gösterge, ETH’in büyük bir yükseliş trendinde olduğunu gösterirken, göstergeden en son bu yönde olumlu sinyal geldiğinde Ethereum yüzde 1000’in üzerinde değer kazanmış ve 100 dolardan 1.400 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı. Ayrıca iki haftalık Ichimoku Cloud göstergesi de ETH’nin 777 dolar seviyesine kadar çıkabileceğini gösteriyor.

Fiyatının Yükseleceğini Gösteren Diğer Boğa İşaretleri

Ethereum için olumlu öngörülerde bulunan tek kripto para trader’ı Smack değil. Kripto para analisti Sawcruhteez da ETH’nin yükseleceğini ve bu yükseliş sonucunda 360 doları göreceği öngörüsünde bulundu.

Analistin paylaştığı grafikte, Ethereum fiyatının önemli üssel hareketli ortalamaların üstünde hareket ettiği görülüyor ve bu fiyat için oldukça olumlu bir işaret.

Ayrıca, endüstrinin önemli analiz firmalarından elde edilen verilere göre, Ethereum balinaları şu sıralar ETH birikimi yapmakla meşguller. Balinaların ETH birikimi yapıyor olması orta ve uzun vadede büyük bir boğa koşusunun yaşanabileceği anlamına geliyor olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner