Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Düştü, 160 Bine Yakın Yatırımcı Tasfiye Edildi

Güne sert düşüşlerle başlayan kripto para piyasasının toplam hacmi 1,04 trilyon dolar seviyesinde seyrediyor.

Bitcoin BTC Dustu 160 Bine Yakin Yatirimci Tasfiye Edildi

Güne sert düşüşlerle başlayan kripto para piyasasının toplam hacmi 1,04 trilyon dolar seviyesinde seyrediyor. Bitcoin (BTC) 22.000 dolar bandında hareket ederken, onu takip eden diğer kripto para birimleri düşüş gösteriyor.

Gündemde Ethereum (ETH) Merge gibi hareketliliklerin olmasıyla birçok yatırımcı yukarı yönlü hareket beklese de yaşanan düşüş ile birlikte tasfiyeler artışa geçti.

Bitcoin’in (BTC) Düşüşü Sonrası 552 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

Son 24 saatte 522 milyon dolar tasfiye edilirken, bu tasfiyelerin 347 milyon doları haberin yazım saatindeki 4 saat içerisinde gerçekleşti.

Altcoin’ler de çoğu çift haneli olmak üzere daha önemli yüzdelerle kayıplar yaşadı. Cardano, Solana, Dogecoin, Polkadot, Shiba Inu, Avalanche ve Polygon saatler içinde değerlerinin yüzde 15’i kadarını kaybetti.

En fazla tasfiye Okex borsası üzerinde gerçekleşti. Okex’te 244 milyon dolarlık işlem gerçekleşirken, Binance 135 milyon dolar en çok tasfiye yapılan ikinci borsa oldu. Üçüncü borsa FTX’de ise 57 milyon dolarlık tasfiye işlemi gerçekleştirildi.

Tasfiyelerin yüzde 88.96’sı long pozisyonlarda yaşanırken, long işlem miktarı 490 milyon dolara yaklaştı. Long işlemler, Okex’te 235 milyon dolar ile yüzde 96.11 pay aldı. Binance’de 124 milyon dolar ile işlemlerin yüzde 92.05’ini ve FTX’de 57 milyon dolar ile yüzde 63.61’ni oluşturdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner