Yükleniyor...

Bitcoin Düşüyor! Bitcoin Kaç Dolar? 19 Ağustos 2022

Kripto para piyasaları bugüne sert düşüşlerle başladı, kripto para piyasaları toplam hacmi yüzde 5 düşerek 1,02 trilyon dolar seviyesinde geldi.

Bitcoin Düşüyor! Bitcoin Kaç Dolar? 19 Ağustos 2022

Kripto para piyasaları bugüne sert düşüşlerle başladı, kripto para piyasaları toplam hacmi yüzde 5 düşerek 1,02 trilyon dolar seviyesinde geldi. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP‘deki son durumu beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolar? Ethereum fiyatı hangi seviyede? XRP‘deki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

Bitcoin, güne yüzde 5.67’lik düşüşle başladı. Bitcoin, minör yükseliş trendini kırarak ciddi bir düşüş yaşadı. 24.000 dolar direncini birkaç gündür deneyen BTC, direnci aşamayıp dirençten aldığı tepki sonrasında ciddi bir düşüş yaşadı. Bitcoin’deki ciddi hacim düşüşü fiyata da yansıdı.

btc 4 saatlik 5
Bitcoin 4 saatlik grafiği

Bitcoin’in buradan sonra 20.000 direncine tutunması kritik olacaktır. Bitcoin eğer 20.000 dolar direncine tutunamazsa piyasada daha büyük kayıplar yaşanacaktır. Bu sebeple 20.000 dolar bölgesi oldukça kritik. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 21.790 seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) tarafında fiyat hareketine bakıldığı zaman ETH, güne yüzde 5’lik düşüşle başladı. Ethereum‘un şu anda işlem gördüğü seviye minör bir destek diyebiliriz. Ethereum da aynı Bitcoin gibi güne ciddi bir düşüşle başladı. Ethereum’un şu andaki desteğe tutunmuş olması piyasa açısından iyi bir durum. Bir sonraki direnç seviyesi ise 1800 dolara yakın.

eth 4 saatlik 5
Ethereum 4 saatlik grafiği

Ethereum eğer buradan daha da düşecek olurda bir sonraki desteğimiz 1500 dolar seviyesi bir sonraki direnç ise 1800 dolar seviyesi diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.753 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

XRP Son Durum

XRP de günü düşüşle karşıladı. XRP yüzde 6.51 düşerek şu anda 0.34 dolar seviyesinden işlem görüyor. XRP bir üst desteği 0.36 dolara tutunamamışken 0.33 dolardaki desteğinden tepki aldı ve kendini biraz yukarı taşıdı.

xrp 4 saatlik 2
XRP 4 saatlik grafiği

XRP’de bir sonraki hedef bölgesi 0.36 dolar seviyesi olabilir. Şu an bulunduğumuz bölge ise güçlü bir destek olarak çalışıyor. Eğer buradan daha da düşmesi söz konusu olursa XRP’deki bir sonraki destek 0.3 dolar diyebiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner