Yükleniyor...

Canaan, Bitcoin’in Ters Rüzgarına Karşı Direniyor

Madencilik ekipmanları sağlayıcısı Canaan, şirketin piyasa koşullarına rağmen gelirinin yüzde 53 artarak yaklaşık 247 milyon dolara ulaştığını duyurdu.

Canaan Gecen Ceyregi Degerlendirdi

Madencilik ekipmanları sağlayıcısı Canaan, şirketin piyasa koşullarına rağmen gelirinin yüzde 53 artarak yaklaşık 247 milyon dolara ulaştığını duyurdu.

Canaan, hisseleri için belirlediği kazanç hedeflerini zorlu döneme rağmen aşmayı başardı. Bitcoin madencilik ekipmanları firması Canaan‘ın CEO’su Nangeng Zhang, ikinci çeyreği, düşen Bitcoin fiyatı ve Çin’deki çeşitli şehirlerde COVID-19 karantinaları nedeniyle “zorlu bir dönem” olarak nitelendirdi.

Canaan Son Çeyrek Sonrası Dönemde de Zorlanacağını Ön Görüyor

Bitcoin madencilerinin kazançları, Haziran başında Bitcoin’in (BTC) fiyatının 20.000 doların altına çeken bir piyasa çöküşünün ardından azaldı. Ayrıca, son aylarda Ukrayna’daki savaşın doruk noktasına ulaşması ve yükselen enerji fiyatları da madencilerin kazançlarının düşmesi sebepleri arasındaydı. Canaan, bu dönemde gelirini yüzde 53 artırarak yaklaşık 247 milyon dolara çıkardı.

Şirketin CEO’su Nangeng Zhang, Bitcoin fiyatının Haziran ayında 20.000 doların altına düşmesi ve Çin’in çeşitli şehirlerindeki COVID-19 karantinaları nedeniyle geçtiğimiz çeyreği “zorlu bir dönem” olarak tanımladı. Zhang, düşük Bitcoin fiyatının “önümüzdeki çeyreklerde performansımıza uzun süreli ters rüzgarlar getireceğini” de sözlerine ekledi.

Şirket CFO’su James Jin Cheng ise konu hakkında şunları söyledi:

“Önümüzdeki çeyrekleri dört gözle bekliyoruz. Düşük Bitcoin fiyatı, genel olarak artan enerji fiyatları ve küresel olarak çeşitli pandemik ve jeopolitik belirsizliklerden kaynaklanan daha zorlu bir pazar ortamı ön görüyoruz. Bunların hepsi ürünlerimize olan talebi ve fiyatı tehlikeye atabilir”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner