Yükleniyor...

“Bitcoin (BTC) Düşüyor, 2. Yükselen Kanal Sınırındayız…”

Bilindiği üzere Bitcoin fiyatı, Haziran'ın başından bu yana çok yıllı direnci aşmayı başaramadı.

down btc

Bilindiği üzere Bitcoin fiyatı, Haziran’ın başından bu yana çok yıllı direnci aşmayı başaramadı. O zamandan bu yana ise Bitcoin durağanlığı ile yatırımcılarını merakta bıraktı ve en çok konuşulan konu da lider kripto para varlığının fiyatının hangi yöne gideceği oldu.

Bitcoin, dalgalı yapısına karşın alışık olmadığımız bir şekilde; uzun bir süredir 9.000- 9.200 dolar aralığında hareket ediyor ve fiyatını konsolide etmiş durumda bulunuyor. Analistlerin birçoğu 8.800 dolar’lık destek noktasının önemli olduğunu, buradan düşüş olursa sert bir düşüşün de bizi beklediğini söylüyorlar. Şimdi ise bazı teknik göstergeler, bu fırtına öncesi sessizliğin bozulacağına işaret ediyor. Yerli kripto para analistlerinin kimisi de Bitcoin’de düşüşe işaret ediyor.

Misstrader’dan Düşüş Sinyali

Yerli kripto para topluluğunun önde gelen analistlerinden Misstrader da, Twitter hesabında Bitcoin’in 2. yükselen kanal sınırında olduğunu belirtti. Haberin yazıldığı sırada, lider kripto para birimi 9.050 dolarlık desteğini de kaybetti ve şu anda 9.039 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner