Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple’da (XRP) Dikkat Çeken Balina Hareketleri

56.

eth btc xrp balina

56.277 BTC’lik devasa miktardaki Bitcoin transferi kripto para piyasasındaki tüm dikkatleri üzerine çekti. Bir Bitcoin balinası, 4 Aralık’ta 419 milyon dolar değerindeki Bitcoin’ini (BTC) bilinmeyen iki cüzdan arasında taşıdı.

Dev Bitcoin Transferinde Borsa Şüphesi

Kripto para piyasasındaki büyük transferleri izleyerek kripto topluluğuna haber veren Whale Alert’te (Balina Uyarısı) göre, BTC’nin sahibi bir kripto para birimi borsası olabilir.

Borsa şüphesi oluşmasına neden olan davranış büyük BTC yığınının küçük parçalara ayrılarak ayrı ayrı cüzdanlara gönderilmesi oldu. Whale Alert bu durum hakkında takipçilerine şu açıklamalarda bulundu:

Gereksiz uyarıları azaltmak için şimdilik bu işlemleri takip eden uyarıları devre dışı bıraktık. Ana miktar yavaş yavaş 10 ila 100 BTC arasında azaltılıyor. Bu tarz işlemler genellikle hacker’ların çalınan fonları aklaması olarak görülebilir, ancak birçok borsada kullanılan cüzdanlar için normal bir işlemdir.

Çalınan Ethereum (ETH) Harekete Geçti

Ancak bir işlem var ki ona iyi niyetle yaklaşmak mümkün değil. UPbit borsasından çalınan 320.000 ETH geçtiğimiz 24 saat içinde hareket etmeye başladı.

Son günlerde yasa dışı elde edilen ETH’lerin transferini içeren dokuz ayrı işlem keşfedildi. Bu işlemlerden en büyüğü 1.4 milyon dolar değerinde olan 10.000 ETH’yi içriyor.

XRP, Binance’den Coinbase’e Geçti

XRP balinaları da yerlerinde durmadı. Normalde cüzdandan borsaya ya da tam tersi yönde transferlerle karşımıza çıkan balinalar bu sefer 5.3 milyon dolar değerinde 25.000.000 XRP’yi Binance’den Coinbase’e yani borsadan borsaya gönderdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner