Anasayfa Haberler Circle Kurucusu Neville Görevinden Ayrıldı

Circle Kurucusu Neville Görevinden Ayrıldı

Ödeme şirketi Circle CEO’su ve kurucu ortağı Sean Neville, görevinden ayrıldığını açıkladı. Neville, görevini bıraktı fakat Circle’ın yönetim kurulu üyesi olarak şirkette yer almaya devam edecek. Neville, konuyla alakalı olarak görevinden ayrılmak için doğru zamanın geldiğini söylese de net ayrılma nedeniyle ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Neville, “Misyonu, merkez ve altyapı, düzenleyici politika, ekonomi ve ürün tasarımındaki kayda değer zorlukları aşan diğer yeni tamamlayıcı yollar aracılığıyla ilerletmeyi bekliyorum” ifadelerini kullandı. Circle firması, bünyesinde yer alan ve 400 milyon dolara satın aldığı Poloniex borsasını geçtiğimiz haftalarda Asyalı bir yatırımcı grubuna satmıştı.

Circle 2013 Yılında Hayata Geçmişti

Neville, 2013 yılında Jeremy Allaire ile Circle projesini başlatmış ve ilerleyen yıllarda firmanın BitLicense kazandırılmasına ön ayak olmuştur. Geçen ay, Circle’daki bazı eski yöneticiler, kendi kripto para alım satım şirketini kurdu. CMS Holdings, Circle’ın borsadaki eski başkanı Daniel Matuszewski veya OTC ticaret kolu tarafından yönetiliyor.

Konuyla alakalı şirkete ve Neville’e ulaşılmaya çalışılsa da, taraflardan herhangi bir açıklama gelmedi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

774BeğenenlerBeğen
190TakipçilerTakip Et
12,116TakipçilerTakip Et
70AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar