Yükleniyor...

Circle Kurucusu Neville Görevinden Ayrıldı

Ödeme şirketi Circle CEO'su ve kurucu ortağı Sean Neville, görevinden ayrıldığını açıkladı.

Circle CEOsu görevini bıraktı

Ödeme şirketi Circle CEO’su ve kurucu ortağı Sean Neville, görevinden ayrıldığını açıkladı. Neville, görevini bıraktı fakat Circle’ın yönetim kurulu üyesi olarak şirkette yer almaya devam edecek. Neville, konuyla alakalı olarak görevinden ayrılmak için doğru zamanın geldiğini söylese de net ayrılma nedeniyle ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Neville, “Misyonu, merkez ve altyapı, düzenleyici politika, ekonomi ve ürün tasarımındaki kayda değer zorlukları aşan diğer yeni tamamlayıcı yollar aracılığıyla ilerletmeyi bekliyorum” ifadelerini kullandı. Circle firması, bünyesinde yer alan ve 400 milyon dolara satın aldığı Poloniex borsasını geçtiğimiz haftalarda Asyalı bir yatırımcı grubuna satmıştı.

Circle 2013 Yılında Hayata Geçmişti

Neville, 2013 yılında Jeremy Allaire ile Circle projesini başlatmış ve ilerleyen yıllarda firmanın BitLicense kazandırılmasına ön ayak olmuştur. Geçen ay, Circle’daki bazı eski yöneticiler, kendi kripto para alım satım şirketini kurdu. CMS Holdings, Circle’ın borsadaki eski başkanı Daniel Matuszewski veya OTC ticaret kolu tarafından yönetiliyor.

Konuyla alakalı şirkete ve Neville’e ulaşılmaya çalışılsa da, taraflardan herhangi bir açıklama gelmedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner