Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Golden Cross Heyecanı: Mega Boğa Koşusu Geliyor Olabilir!

Hareketli ortalama (MA), profesyonel yatırımcılar tarafından kullanılan en popüler teknik göstergelerden biridir.

Bitcoin goldencross

Hareketli ortalama (MA), profesyonel yatırımcılar tarafından kullanılan en popüler teknik göstergelerden biridir. 50 dönemlik MA ile 100 dönemlik MA’nın kesişmesi güçlü bir alım sinyali olarak kabul edilir. Bu model “golden cross” olarak bilinir ve Bitcoin (BTC) grafiklerinde 2016’dan beri bu model tamamlanmadı.

Bitcoin (BTC) Sert Hareketler Yapmazsa Model Tamamlanacak

Golden cross 2016-2017 boğa koşusunun başlangıcını işaret etmiş bu şekilde dev boğa koşusunu ilk önce MA’lar haber vermiş olmuştu. Bu gelişmeden sonra herkesin bildiği efsane boğa koşusu başladı ve Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Benzer şekilde birkaç ay önce Bitcoin (BTC) büyük bir büyüme yaşadıktan sonra şaşırtıcı bir düşüş yaşadı. MA’lar şimdi bu eğilimlerle golden cross eşiğine geldiler. Eğer Bitcoin (BTC) fiyatında sert hareketler olmazsa önümüzdeki haftalarda golden cross oluşumu tamamlanacak. Grafik 2016 yılındakine büyük oranda benzerlik gösteriyor.

Golden Cross Gerçekten Bu Kadar Önemli Mi?

Pek çok analist ve trader golden cross’un aslında oldukça güçlü bir alım sinyali olduğuna inanıyor, ancak kripto para piyasasının dalgalı doğası nedeniyle hiçbir şeyin garantisi yok.

Bitcoin (BTC) meraklısı ve analisti Crypto Einstein’da yaklaşmakta olan golden cross’u işaret etti. Bitcoin (BTC) için genel ruh hali oldukça olumlu görünüyor, ister golden cross isterse diğer göstergeler nedeniyle çoğu analist uzun vadede Bitcoin’in oldukça iyi göründüğü konusunda hemfikir.

Kripto para danışmanı ve trader’ı olan Big Chonis, Bitcoin (BTC) için farklı türde bir grafik paylaştı. “Orbital” grafiğine göre, Bitcoin (BTC) bir yörünge halkasından diğerine geçiş yapmaya hazırlanıyor ve bu Bitcoin’in (BTC) şu anda mevcut pozisyondan başka bir düşüş pozisyonuna geçtiği anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner