Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin'de (BTC) Fırtına Öncesi Sessizlik!

Bitcoin’de (BTC) Fırtına Öncesi Sessizlik!

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) yatay trendde ilerlerken her iniş çıkışı sonrası farklı yorumlar yapılıyor. Ancak herkesin merak ettiği beklenen dev boğa koşusunun ne zaman olacağı. Nedeni ve tarihi hakkında çok çeşitli öngörüler olsa da, bazıları konuya karamsar yaklaşıyor ve yeni bir boğa koşusunun olmayacağını düşünüyor. Şu anda Bitcoin’in fitilini ateşleyecek bir katalizör yok, ancak yakın gelecekte çarpıcı değişiklikler görülebilir.

Bitcoin’de Dikkat Çeken Hareketler

Flipside’ın veri analisti Eric Stone’a göre, arafta kalan Bitcoin’in mevcut durumu yakın zamanda yaşanacak bazı “dramatik değişimlerin” habercisi olabilir. Son iki ay boyunca, lider kripto para biriminde yüklü miktarda transferler yaşandı ve farklı borsalarda yüklü hacimlerde alım satımlar gerçekleştirildi.

Bitcoin Alevi

Flipside’ın verilerine göre, geçtiğimiz ay dolaşımdaki 18 milyon BTC’nin sadece yüzde 14’ü el değiştirdi. Bu oran Ekim 2018’e göre yüzde 50 daha azdı. Stone, The Wall Street Journal’a Bitcoin’in fitili tutuşmaya hazır. Böyle kavramsal bir metafor kullanarak, mevcut durumun ne kadar kolay değişebileceği şu şekilde aktarılıyor:

[…] çıra gibi boşta duran pek çok Bitcoin var. Bu, dramatik değişimlerin habercisi olabilir.

Mayınlı Bitcoin’lerin (BTC) aslan payı (yaklaşık 9,1 milyon BTC), altı aydan fazla bir süredir taşınmadı. Bu, çoğu piyasa katılımcısının uzun vadeli bir bakış açısına sahip olduğunu gösteriyor.

Yeni Bir Katalizöre İhtiyaç Var

Stone, hangi belirli faktörlerin Bitcoin fitilini ateşleyebileceği konusunda ayrıntılı bilgi vermedi. WSJ makalesi, kripto para piyasasının Bitcoin fiyatını yaklaşık 20.000 dolara çıkaran Aralık 2017 sonunda gerçekleşen büyük balon patlamasından bu yana bir sonraki büyük tetikleyicisini bulamadığını belirtti.

Şimdi, kurumsal yatırımcıların Bakkt ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan yeni işlem hacminin günü kurtarabileceklerini umuyor. Ancak, kurumlarda gevşeme sürerken, perakende tarafında ilgi kayboluyor.

Bununla birlikte, girişimci Tim Draper 2023 yılına kadar uluslararası döviz piyasasının yaklaşık yüzde beşini işgal edebileceğini ve bunun da Bitcoin’i 250.000 dolara göndereceğini söyledi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

923BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,400TakipçilerTakip Et
615AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar