Yükleniyor...

Ethereum Istanbul Güncellemesine Son 12 Saat!

İkinci en büyük kripto para birimi Ethreum önemli bir güncellemeye hazırlanıyor.

Ethereum Istanbul Güncellemesine Son 12 Saat

İkinci en büyük kripto para birimi Ethreum önemli bir güncellemeye hazırlanıyor. Ağın temelini oluşturan Blockchain’de Istanbul ismi verilen önemli bir güncelleştirmeye sayılı saatler kaldı.

Ethereum merkezli veri ve bilgi platformu olan Etherscan’ın verilerine göre, Istanbul güncellemesi 9069000 numaralı blok üzerinde gerçekleşecek ve güncellemeye bu yazının hazırlandığı sırada 12 saat gibi bir süre kalmış durumda.

EIP 152, EIP 1108, EIP 1344, EIP 1884, EIP 2028 ve EIP 2200 olmak üzere toplamda 6 adet Ethereum Geliştirme Protokolü’nü içeren İstanbul güncellemesi, ağ düğümlerinin güncellenmemesi durumunda Ethereum ağı için büyük bir tehlike oluşturabilir.

Ethereum tarafından yapılan resmi açıklamada, istemcilerini ve özellikle Geth ile Parity düğümlerini güncellemeyen geliştiricilerin ”eski kuralları takip eden uyumsuz bir blockchain ağında sıkışıp kalacakları” vurgulandı.

Güncelleme sayılı saatler kala yüzde 1’e yakın değer kazanan Ethereum, 150 dolar seviyesini zorluyor. Istanbul güncellemesinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi durumunda fiyatı 150 doların üzerine çıkartabilecek potansiyele sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner