Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatının Yükselmesi için Geçilmesi Gereken Kilit Seviyeler!

Bitcoin (BTC), 7.

Bitcoin BTC Fiyatının Yükselmesi için Aşılması Gereken Kilit Seviyeler

Bitcoin (BTC), 7.600 dolara güçlü ve hızlı bir şekilde yükselerek 7.800 dolar seviyesine yaklaşıp sert şekilde düşmesine rağmen küçük yüzdelerle yükselişini sürdürüyor.

Bitcoin grafiğinde yakın zamanda görülen ters omuz baş omuz formasyonuna rağmen en büyük kripto para birimi belirgin bir yükselişe geçemedi ancak analistler son fiyat hareketinin uzun vadeli bir dip boğa formasyonu oluşturma olasılığına işaret edebileceğini belirtiyorlar.

Bu yazının kaleme alındığı sırada Bitcoin (BTC), yüzde 2’ye yakın değer artışı ile 7.568 dolardan işlem görüyor ve bu kripto para biriminin uzun vadeli bir destek seviyesi olduğu kanıtlanan 7.000 doların üzerinde kayda değer bir yükselişe işaret ediyor.

Geçtiğimiz hafta başında Bitcoin fiyatının 7.800 dolara kadar yükselmesine neden olan büyük bir dalgalanma yaşandı ve ardından sert bir düşüşle fiyat 7.000 dolar bölgesine geri döndü. Buradan Bitcoin boğalarının kontrolü ele almak için harekete geçtikleri ve yavaş yavaş kripto para birimini zorlamaya başladıkları söylenebilir. Boğalar kısa vadede bir kez daha önemli bir direnç seviyesi olan 7.800 doları tekrar test edecekler gibi görünüyor.

Analistler kısa vadede kilit seviyeler olarak sırasıyla 7.800 ve 8.000 doları takibe almış durumdalar. Twitter’daki popüler kripto para analisti Josh Rager, geniş zaman diliminde Bitcoin’in düşüş trendinde olduğunu not ederek bu seviyeleri yakından takip ettiğini söyledi. Twitter’daki bir başka popüler kripto para analisti Jonny Moe, geçtiğimiz günlerde paylaştığı analizinde Bitcoin’in şu anda uzun vadeli bir dip boğa formasyonu oluşturma sürecinde olduğunu açıkladı.

Analistlerin değindiği gibi, Bitcoin kısa vadede söz konusu direnç seviyelerinin üzerine çıkacak olursa dip boğa formasyonu çalışacak ve kapılar daha fazla kazanım için açılabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner